ZLATÁ KATEŘINA !!!!!!

Včera v Ostravě  vstoupilo do bojů halového šampionátu mládeže trio našich zástupců Kateřina VÁVROVÁ, Štěpánka KOLÁŘOVÁ a Honza VÁCHA. Všichni se představili v běhu na 60 m a všichni uspěli !!! Ve finálových soubojí juniorek a juniorů, jsme měli kompletní zastoupení. Nejvíce se dařilo KATEŘINĚ VÁVROVÉ, která dokázala získat mistrovský titul, ve skvělém novém osobním rekordu !!!!!!

Už v rozběhu naznačila Kateřina, že dnes to bude její velký den. S přehledem svůj běh vyhrála v novém osobním rekordu 7,58 s. V druhém rozběhu, víc než dobře kontrovala účastnic loňského ME Tereza Vokálová, která běžela jen o setinu hůře než Kačka, v nejlepším jejím letošním výkonu 7,59 s . Z druhého běhu si postup do finále zajistila i naše druhá zástupkyně Štěpánka KOLÁŘOVÁ, která skončila v rozběhu časem 7,92 s na 3. místě, tedy přímé postupové pozici !!!!

Ve finále se pak čekal napínavý boj o zlatou medaili především mezi naší Kačkou a jabloneckou Terezou, která o několik desítek minut dříve již získala mistrovský titul na stejné distanci, ale s překážkami. Krátce po startu nenechala Kačka nikoho na pochybách, kdo bude v tento den královnou mládežnického sprintu. Po skvěle vydařeném startu se ujmula hned od začátku vedení, krátký atak Terezky na 30 m odrazila a do cíle doslova vlítla s náskokem 9 setin před Terezou a na 3. pozici finišující spolufavoritkou Aničkou Šuhájkovou z Pardubic, která běžela 7,65 s !!! Skvělá Štěpánka KOLÁŘOVÁ doběhla na krásném 6. místě v čase 7,94 s a po Agátce Kolingerové ze Slavie, byla druhou nejúspěšnější atletkou ročníku 1999, tedy dívek o rok mladších.

Čas vítězky všem vyrazil dech. Na tabuli zářily číslice 7,52 s což je nejen hodnota jejího nového osobního rekordu, ale současně jí tento čas zařadil na historické 6. místo dlouhodobých juniorských  tabulek České republiky !!!!  OHROMNÁ GRATULACE !!!!

V kategorii juniorů si přímý postup do 8 členného  zajistil HONZA VÁCHA, který zvítězil ve 3. rozběhu časem 7,02 s . Ve finále se pak odehrál strhující souboj o medaile, z kterého vyšel vítězně suveréně Štěpán Hampl z Kolína. Štěpán zvítězil v krásném čase 6,83 s . Na druhé pozici  dospurtoval v novém osobním rekordu překvapivě do cíle liberecký Jan Trafina v novém osobním rekordu 6,95 s , bronzovou medaili bral český juniorský halový rekordman na dvoustovce Jirka Polák z Českých Budějovic, který dosáhl času 6,98 s. Na Honzu zbyla nevděčná brambora, když od cenného kovu jej dělily jen 3 setiny sekundy. Honza, který jej juniorem prvoročákem, se v "hvezdném" finále určitě nemusí za své umístění, ani předvedený výkon stydět a po zdravotní indispozici je jeho výsledek víc než dobrý.

Dnes po úspěšném prvním dnu, vstoupí všichni tři do druhého dne rozběhy dvoustovek. Na závěr by si měli Kačka, Štěpánka a Honza zaběhnout i závěrečné štafety 4x 200 m....

Nový den, nové příběhy, nová dramata. Za hodinu svítá...... :)