Simča zaběhla na MČR žactva 60 m v novém osobním rekordu !!!

Početně skromná výprava ze Slovácké v čítající  2 závodnice a trenéra se vypravila na daleký sever, kde se o prvním březnovém víkendu konalo žákovské Mistrovství republiky. Pro Simonu SEDLÁČKOVOU a Kačku VÁVROVOU se jednalo o premiéru na halovém šampionátu kterou zvládly velmi dobře. Obě děvčata se představila na trati 60 metrů V extrémně silném poli 32 závodnic se lépe dařilo Simoně Sedláčkové. Ta si již v rozběhu zajistila postup do 16 členného meziběhu, když doběhla na 4. pozici ve shodném čase s favorizovanou Opekarovou, které jen tisíciny vteřiny zajistily přímý postup. Čas 8,16 s znamenal pro Simonu výrazné vylepšení absolutního osobního rekordu, z kterého mělo ohromnou radost a postup do meziběhu. V něm pak Simča potvrdila svou formu, ale čas 8,19 s s na finálový postup již nestačil a celkově znamenal pro naši mladou závodnici vynikající 11. místo a výrazné posunutí v českém halovém žákovském žebříčku. Časem 8,16 s se Simča mimochodem zařadila v letošních hradištských tabulkách jen 15 setin za nejlepší domácí sprinterku, zkušenou Lenku Brázdilovou a 7 setin za překářkářku Lucku Koudelovou, která se ovšem od loňského podzimu připravuje v pražském Olympu.

Samotné finále pak bylo galapředstavením, které nemá v historii domácích žákovských šampionátů obdobu. 5 dívek (!!!) zaběhlo čas, kterými se zařadily mezi nejlepší 20 žákovských halových šedesátek všech dob, vítězka Veronika Paličková (svěřenkyně mého dlouholetého přítele Zdeňka Lípy) z Hodonína překonala časem 7,65 s český halový rekord Štěpánky Klapáčové, druhá o pouhopouhou setinu pomalejší Emily Gerulová z Orlové 19 let starý rekord Klapáčové vyrovnala... Ostatně časy prvých dvou děvčat byly rychlejší než časy dorostenek na MČR  a za včerejsí časy by braly medaile i mezi juniorkami !!!!!!  Zkrátka nejrychlejší dívčí žákovské finále všech dob... I o to je jedenácté místo, zcela neakcelerované Simony úspěchem a zárukou, že při jejím přístupu a míře talentu, může chtít příště výrazně víc.

To samé platí pro jednu z nejmladších účastnic šampionátu Kačku Vávrovou. Ta se nijak nezalekla své velké premiéry a statečně se prala se zkušenějšími a vyspělejšími závodnicemi. Benjamínek naší tréninkové skupiny nakonec skončil v rozběhu na hezkém 4. místě. Čas 8,37 s (druhý nejlepší, co kdy Kačka zaběhla) na postup mezi nejlepších 16 ale nestačil. Kačka potřebovala běžet o pouhopouhé 3 setiny vteřiny rychleji... I tak je ale její celkové 20. místo dobrým počinem, ale jak jsem tak Kačku sledoval, moc spokojeně se netvářila... Nicméně zcela zbytečně. Svou premiéru zvládla bezvadně a v případě této pořád ještě 13. leté talentované dívenky jsem si téměř jist, že příští rok jí "pouhý" postup do finále stačit nebude

Celkově mělo mistrovství´, které připravili obětaví jablonečtí funkcionáři velice vydařenou úroveň a to jak výkonostní, tak i společenskou a my se všichni těšíme na ta příští, která budou následovat.

 

J.V. 3.3.2012

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved