Vrchol halové sezóny se konal na pražské Stromovce společnými přebory nejlepších juniorů a dorostenců České republiky. Oba dorostenci naší skupiny si svými výkony vybojovali účast.

se nominoval jak na čtvrtku tak i na dvojnásobnou trať, po zdravotních peripetiích z minulých týdnů, kdy se naštěstí nepotvrdilo podezření na závažnou mononukleózu, jsme se rozhodli pro start na kratší trati. Bohužel závěrečná část naší přípravy probíhala zdaleka ne ideálně. Minulý týden jsme museli dokonce oželet i start na halovém přeboru Moravy a Slezska a za poslední 3 týdny jsme absolovovali pouhé 3 tréninky. I přes tuto indispozici předvedl Vašek v Praze statečný a důstojný výkon. Nastoupil v relativně nejslabším 3. rozběhu a složení tohoto běhu dávalo při zcela mimořádném výkonu i hypotetickou možnost k postupu do 6 členného finále. Zvolili jsme taktiku hop anebo trop a Václav znovu ukázal, že má na čtvrtku tzv "pajšl" a že má pro strach uděláno.Po výborném startu vbíhal do druhého kola na vedoucí pozici v mezičase 24,6. Teprve na třístovce, kterou proběhl za 39,0 s ho předběhl vitěz rozběhu táborský Minich a v cílové rovince ztratil i místo druhé ve prospěch královohradeckého Štěpána. Posledních 40 metrů už Vaškovy došly síly, spadla mu kolena a i přes velkou snahu výrazně zpomalil. Časem 55,16 s vybojoval v rozběhu 3. místo, celkově pak výbornou 9. pozici, z ročníku 93 byl 4. nejlepší a nechal za sebou řadu borců, kteří ho ještě na podzim na třístovce poráželi (Svoboda, Selimovič...) I když se mu tentokrát nepodařilo překonat osobní rekord, svým statečným výkonem, po přepálené dvoustovce, vzbudil obdiv okolí a hezké umístění při přechodu ze žákovské kategorie do dorostu je mu odměnou.

Boča si už svou kvalifikací na Mistroství splnil tajný cíl letošní halové sezóny. Do Prahy odjížděl s cílem ukrojit ještě pár desetinek z čerstvého osobáku a to se mu také povedlo. Předvedl výkon na hranici svých současných možností a časem 57,44 s skončil v 18 členném poli na 15. místě. Byly to první Tomovi opravdu velké závody a on si je opravdu užíval, jak v roli závodníka, tak na druhý den v roli diváka, kdy se bylo na co koukat. Jsem si jist, že uplynulý víkend bude pro Tomáše velkým povzbuzením do dalších tréninků a za rok budou jeho motivace o hodně vyšší.

Nedělní finále nám pak udělalo hned dvojnásobnou radost. Hradištský Tomáš Vondráček ze stáje Milana Běloška si po skvělém výkonu doběhl pro stříbrnou medaili a náš sparing ze spřízněné skupiny Martina Michalského Dominik Žižka vybojoval po famózním finiši bronz v krásném osobním rekordu 52,24. Oběma moc gratulujeme, povzbuzovali jsme oba!!  :-)

Celkově měly mistráky vynikající úroveň jak po sportovní tak i společenské stránce a ukázali mládežnickou atletiku v tom nejlepším světle.