Dvojnásobný juniorský zlatý double, semifinalistka MEJ...............

Už v hale Kačka pořádně vystrčila růžky, když na juniorském šampionátu získala mistrovský double v běhu na 60 m a 200 m v osobních rekordech a na MČR dospělých zaznamenla o týden později dvojnásobnou finálovou účast, když medaile jí na 60 m i dvoustovce unikla jen velmi těsně. Halové osobáky 7,52 s a 24,12 s dávaly tušit, že pokud se jarní příprava povede Kačka bude v úspěšné jízdě pokračovat i v sezoně hlavní.

Hned zkraje sezony 20.května za velkého chladu a mírného deště splnila Kateřina limit opravňující ji ke startu na MEJv Grossetu. Kačka na 2 . kole juniroské soutěže v Ostravě v přímém souboji s Janou  Slaninovou, která běžela mimo bodování zvítězila v novém osobním rekordu 23.95 s, když výkonu dosáhla v naměřeném protivětru -1,1 m/s !!! Z nového osobního rekordu se těšila i na stovce, kde opět Janu s náskokem 11 setin porazila a vylepšila své personální maximum na 11,84 s...

Limity jsme měli v kapse a trochu jsme přibrzdili a mohli přitrénovat. A tak na MČR dospělých v Třinci, které se letos konalo velmi brzy (9.-10.6.) jsme odjíždli z poměrně velkého tréninkového zatížení. I přesto se Kateřině podařilo na stovce i dvoustovce dosáhnout opět na finálové umístění. V rozběhu stovku dokázala dokonce překonat osobní rekord 11.79 s (+1,4 m/s), osobní rekord na dvostovce 23,83 s jí odfoukl vítr o síle 2,8 m/s již v rozběhu. V nesmírně silně obsazených sprinterských disciplinách skončila Kačka ve finále shodně na 7. místě, medaile v hodnotě stříbra se dočkala ve sprinterské štafetě v dresu brněnského Olympu.

Dalším startem bylo juniorské MČR v Jablonci nad Nisou a zde předvedla Kateřina asi vrcholnou formu letošní sezóny. Zopakovala mistrovské double z haly , ve finále stovky předveda fantastických 11.59 s (!!), bohužel vítr vál o síle 2.3 m/s a to je o 3 desetiny více než povolují pravidla. Na dvoustovce Kačka rovněž zvítězila s náskokem 77 setin sekundy před Aničkou Šuhájkovou ve výborném čase 23,91 s .

V optimální formě se předvedla i na juniorském mezistátku v Trnavě. Opět zlatý double, opět nepovolená podpora větru a pokažená radost z výborných časů 11.81 s a zejména na dvoustovce 23.83 s .....

Pokud nám vítr po celou sezonu povětšinou foukal do zad a často znemožňoval zápis do rekordních listin,  na MEJ  Grossetu na hodně otevřeném stadionu to bylo právě naopak. Po celou dobu foukal poměrně silně proti směru běhu a z toho subtilní Kateřina velkou radost zrovna neměla. Přesto svůj vstup do závodu zvládla velmi dobře když v rozběhu stovky doběhla na přímém postupovém 2.místě  a časem 12,09 s (w -1,7 m/s) postoupila do semifinále. Bohužel ve finále fouklalo ještě silněji a i když čas 12,11 s za daných podmínek, při protivětru -2.2 m/s  byl dobrý,  na postup do finále nestačil.... Postup do semifinále  stovky byl jednoznačně úspěchem ..

Minimálně stejně dobrého výsledku jsme chtěli dosáhnout na dvoustovce, bohužel se to  nepovedlo.  Katce opět v jejím běhu foukalo do protivky nejvíc ze všech běhů (-1,9 m/s) a čas 24,58 s znamenal stopku již v rozběhu , když za vysněným semifinále zaostala o  4 setiny sekundy a Kačka byla první nepostupující. Nářky nad nespravedlností přírodního živlu, nám byly houby platné, je ovšem pravda, že nevyzpytatelný vítr soutěž hodně ovlivňoval, poněvadž při některých bězích pomáhal běžkyním i poměrně výrazně do zad. V Grossetu jsme si tedy vybrali dost krutou daň, ale taková zkrátka už atletika je.

Ani velmi dobrý výkon štafety, při neúčasti zraněné Nikoly Bendové nezajistil kvartetu ve složení Kaiserová- Šuhájková- Vávrová - Záhorová postup do vytouženého finále. Děvčata dokázala v improvizovné sestavě běžet 5. nejlepší výkon české historie a čas 45,73 s by v loňském roce na juniorském Mistrovství světa posunul holky mezi nejlepších 8 štafet světa !!!! Na neuvěřitelne silně obsazeném ME by postup do finálle garantoval čas o 4 desetiny lepší než je stávající český rekord a na kterém se Kačka v loňském roce rovněž podílela !!!! Nářky nad skutečností, že například ještě v roce 2009 v Novim Sadu by na "Evropě" holky za předvedený výkon braly medaile nejsou také nic platné a tak tentokrát to stačilo v neskutečně silné a čím dál větší evropské konkurenci jen na 14. místo.... Více o štafetách : ZDE

Po návratu z evropského šampionátu dostala Kačka zasloužené volno, přesto jsme chtěli především důstojně zakončit úspěšný rok. I když už nedokázala navázat na formu první poloviny sezony, své si odvedla a může být spokojená.  

Vrcholem druhé poloviny  sezony bylo MČR "22". V běhu na 100 m brala Kačka nepopulární bramboru, ale na dvoustovce už brala skvělé stříbro, když nestačila jen na velmi dobře připravenou Helču  Jiranovou.

Poslední závody se pak nesly ve znamení soutěží družstev, kdy Kačka výrazně bodově přispívala svými výkonu družstvu AK OLYMPU Brno , za který od jarního přestupu závodila.  

Ve fináe extraligy získala s OLYMPEM s družstvem žen druhé místo, stejného umístění dosáhly brněnské juniorky ve finále Evropského poháru juiniorských mistrovských družstev, kde Kačka ke skvělému druhému místu, přispěla nejvyšším bodovým ziskem, když byla druhá na stovce, třetí se sprinterskou štafetou a na dvoustovce si dokonce za příšerného počasí připsala dokonce vítězství, umocněné vzhledem k podmínkám velmi kvalitním časem 24,18 s....

Zlatou tečku za úspěšnou sezónou pak udělala Kačka na vítkovickém stadionu, kde ve finále MČR juniorských družstev táhla celek brněnského Olympu k 17. mistrovskému titulu v řadě !! Ke skvělému výsledku brněnského celku, vedeného Josefem Sečkářem pak Kačka přispěla vítězstvím na stovce, druhým místem na dvoustovce a jako finisměnka vítězné štafety.

J.V. 18.10.2017

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved