Kačka zářila na atletickém nebi po celou halovou sezónu a svou šedesátkou, kterou překonala žákovský oddílový rekord Ivety Mazáčové se zařadila na 6. místo evropských žákovských tabulek !!!! 

Mladinká sprinterka Kateřina VÁVROVÁ dala letos o sobě opravdu hodně vědět. Po první důkladnější podzimní přípravě na sebe upozornila hned při svém premiérovém halovém startu a sice již v prosinci, kdy při mezikrajovém utkání žactva v pražské Stromovce vylepšila výrazně  své osobní maximum na šedesátce na 7,82 s (!!) a na třístovce zvítězila v novém absolutním osobním rekordu 41,41 s, !!! Tímto časem se zařadila mezi 10 nejrychlejších halových žákovských třístovek všech dob  a za českým rekordem, který byl v držení Zdeňky Seidlové zaostala o pouhých 57 setin... Kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby Kačka neběžela na špici závodu zcela osamocena ??

Bezprostředně po úspěšném závodě, kterým se Kačka definitivně zařadila mezi českou sprinterskou žákovskou špičku onemocněla a trénovat jsme znovu začali až po Vánocích.. Hned při svém prvním startu roku 2013, ale Kačka ukázala, že ji nemoc formu nesebrala. Kačka běžela hladkou šedesátku ve Vídni z plného tréninku za 7,92 s a přemožitelku našla jen v dorostence Veronice Paličkové. A pak už šla mladá 14 letá sprinterka od vítězství k vítězství. V Otrokovicích překonávala oddílové rekordy na 40 y i 40 y překážek, při krátkém soustředění v Jablonci nad Nisou běžela šedesátku při Atletické středě za 7,85 a tento čas pak ještě vylepšila na Mistroství Moravy a Slezska o další setinu na vynikajících 7,84 s , kterými upevnila svou pozici, coby lídr českých žákovských tabulek. V bratislavské hale Elán pak přidala ještě titul moravské šampionky i na třístovce, kterou proběhla za výborných 42,18 s a tk si připsala svůj první moravský double.

Dva týdny před žákovským šampionátem si pak  v pražské nafukovačce na Strahově potvdila svou vynikající formu, když při Přeborech Středočeského kraje vyrovnala oddílový i krajský rekord Lucie Koudelové, poté co 150 m distanci proletěla v 9. nejrychlejším čase žákovské historie za 18,95 s !!! Rychleji než ona běžela na celé Moravě v historii české atletiky jen současná česká rekordmanka mezi ženami a další vynikající sprinterka původem z Moravy Kateřina Čechová.

Do Mistrovství České republiky žactva jsme pak měli jen jden jediný úkol a sice neonemocnět, což by pro Kateřinu, navíc v době chřipkových epidemií nemusela být zase až taková rarita.... I tady ale Kačka dokázala, že z ni roste opravdová atletka, chovala se již velmi zodpovědně ( teplé oblečení, nošení čepice..) a svou šanci si již vzít nenechala.

Jak to dopadlo v Jablonci jsme již dostatečně okomentovali v příspěvcích předchozích. Tak jen stručně a heslovitě. Kačka vybojovala na trati 60 m svůj první mistrovský titul, když na severu Česka se ukázala v nejlepším světle a běžela ve finále, semifinále a rozběhu vynikající časy 7,78-7,75 a 7,74 s. Tím nejrychlejším překonala oddílový i krajský rekord další vynikající sprinterky z Uherského Hradiště a sice Ivety Mazáčové, které jej měla v držení od roku 2001, kdy zaběhla 7,77 s !!! Kaččin čas je také historicky  6. nejrychlejší žákovskou šedesátkou v hale a teď pozor (!!), server www.all-athletics.com  momentálně registruje Kačku na 51. pozici mezi dorostenkami a mezi žákyněmi jí patří neuvěřitelná 6. pozice letošních průběžných evropských tabulek !!!!

Mít v jedné skupině dva sprintery, kteří se v tabulkách vejdou mezi nejlepších 10 Evropanů je vážně terno !!!! Stejně jako Zdeněk STROMŠÍK se nachází mezi juniory na konci halové sezóny na 8. místě je Kačka VÁVROVÁ za čtveřicí Britek a jednou maďarskou sprinterkou 6. Evropanka mezi žákyněmi. A to by nás vážně před rokem ani nenapadlo !!! To vše v halové sezóně, bez možnosti trénovat alespoň v atletickém tunelu, natož ve specializované atletické hale !!!

V Jablonci pak Kačka přidala k titulu mistryně i titul vícemisryně a sice na stopadesátce, když přemožitelku našla jen v české žákovské rekordmance Aničce Kerbachové z Prahy se kterou svedla velmi rovnocenný souboj a zaběhla na Jablonec fantastických 19,10 s , což je ostatně 3. nejrychlejší  žákovská stopadesátka běžená na Střelnici. Rychleji tady běžela jen právě Anna Kerbachová 18,80 a pak již jen další česká rekordmanka Veronika Paličková, která před rokem za čas 19,04 s brala mistrovský titul.

Kačka má za sebou super halovou sezónu a vynikající výsledky, jí jistě povzbudí do dalšího tréninku, který je ale pořád více jen hrou....Kačka po týdenním volnu se pustí znovu do práce, v dubnu by měla odcestovat se Zdendou,Vaškem a Simčou na soustředění do španělské Calelly a po návratu z Pyrenejského poloostrova na sebe už nenechají první starty v letní sezóně dlouho čekat. Lze si jen přát ať se nám vydaří stejně dobře jako ta končící sezóna, halová. O kvalitní závody nebude nouze. V červnu na Kačku čeká Letní olympiáda dětí a mládeže v domácím prostředí v Uherském Hradišti, kde se bude chtít před zraky kamarádů a své rodiny  předvést jistě v té nejzářivější formě, v září pak EKAG v Brně a domácí  žákovský šampionát na Slavii.... Kačka by určitě ráda odcestovala i na žákovské mezistátko do Maďarska a poprvé  tak směla obléknout vysněný reprezentační dres.! 

Výzev je tedy hodně, přejme proto této mladé talentované atletce, ať se jí její letní cíle vyplní bezezbytku !!! 

J.V 7.3.2013

 

 ..

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved