Simča čekala od haly více....

Simona SEDLÁČKOVÁ zlomemem starého roku v nový,  přestoupila ze žákovské kategorie do dorostenecké a svůj přestup si asi představovala lépe než  jak objektivně dopadl. I přes toto hodnocení nesmí na upylnulou halovou sezónu pohlížet jen negativním úhlem pohledu. I přes 3 týdny trvající vleklé lednové virové onemocnění se jí podařilo překonat osobní rekord na šedesátimetrové trati i když jí výkon 8,08 s moc radosti nepřinesl a na  Simonino zklamání byl jen slabou náplastí. Upřímně řečeno Simča měla běhet pravidelně pod 8,00 s a celý průběh přípravy, včetně prosincového  soustředění na Kanárských ostrovech napovídal, že tomu tak i bude.....Ale člověk míní a nemoci mění.

Po Vánocích se ale v době chřipkových onemocnění Simčin dospívající organismus neubránil chřipkové epidemii a pohoda, která jí provázela po celou dobu přípravy byla ta tam. Na mladou atletku spadla "těžká deka", její běh byl hodně upracovaný a to pověstné "musíš" sprinterům příliš nesvědčí. Přílišná snaha dělala její běh jen víc a víc křečovitější, velká snaha napravit neuspokojivý výsledek z minulého týdne, přineslo této zodpovědné atletce jen ztrátu uvolněnosti a ta se promítla do další křeče, která přinesla jen nové zklamání.

 Z důvodů nemoci, jsme začali závodit až o 3 týdny později, Simča poprvé zahájila teprve na mítinku Elán 27. ledna čas 8,19 zopakovala  i o týden později v Jablonci a 12. února na veřejkách na rychlém mondu stáhla jen 2 setiny na 8,17. Po 3 závodech teda nic moc výsledek, teprve v Olomouci běžela při Přeborech OL kraje 2 časy lepší jejího absolutního rekordu z léta a pospuval je po setinkách na nejprve 8,09 a poté 8,08 s. Představovali jsme si mnohem lepší výsledek, ale zaplaťpánbůh za to !!

 Posledním Simčiným závodem pak byl domácí dorostenecký šampionát v pražské Stromovce ale časy 8,17 s ze šedesátky a 27,12 s na dvoustovce nestačily na nějaký výraznější výsledek a Simona skončila v poli poražených na 16. resp. 18. místě....

Simča byla tak jedinou členkou skupiny, která v zimě závodila, ale halová sezóna jí příliš radosti nepřinesla. O to víc se těší na první jarní starty a po důkladné přípravě bude chtít dojem rychle napravit. Pokud znovu před začátkem halové sezóny měsíc neonemocní, jsem si jist, že se jí to i povede a její výsledky budou výrazně lepší, než ty z letošní haly.

A tím náš miniseriál hodnocení halové sezóny končí. Vašek VLČEK do halových bojů vůbec nezasáhl, v lednu i únoru naběhal objemově výrazně více, než v letech minulých, především v tempové vytrvalosti a je to vidět....To co předvádí na prvních trénincích na suché dráze vyráží dech nejen mně a osobně musím Václava ještě hodně brzdit, poněvadž do prvních startů zbývají ještě dlouhé dva měsíce. Výrazně Vaškovi pomáhá i nový člen skupiny Jirka BURDA, skvělý sparing, který je v tempech nižší intenzity k neutahání a pro skupinu je velkou posilou. I jeho v příštích týdnech po prvních startech blíže představíme...

Čas doslova letí a není čas na zahálku. Od dnešního víkendu k prvním startům je to necelých 8 týdnů a naše plány, které jsme naznačily neleží nízko !!! 

Přeji všem členům skupiny do přípravy hodně štěstí a hlavně pevnou víru do náročných tréninků, které stojí před námi. No a hlavně nesmím zapomenout na zdraví, to je nejen pro sportovce tou nejdůležitější devízou, bez něj je každá snaha totiž marná !

J.V. 9.3.2013

 

 

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved