Boča obhájil titul mistra Moravy a Slezska i v mužích a vylepšil v hale svá osobní maxima !!

I přes komplikace v podzimní přípravě, které byly zapříčiněny nezbytnou operací prstu s dlouhou následnou regenerací, se Boča v halové sezóně neztratil. Naopak dosáhl několika velice hezkých výsledků, v což jsem koncem prosince ani nedoufal, každopádně však byla Tomášova výkonnost v hale pro mne velice milým překvapením.

Tomáš se kvůli zranění prstu s námi nezúčastnil nejen kondičního soustředění v Vysokých Tatrách, ale i následného, listopadového v Nymburku. Přípravu na sezónu tak zahájil až 20. listopadu a my si kladli vážně otázku, zda má vůbec cenu a je smysluplné do halové sezóny nastoupit. Tomáš se ale  pustil do tréninkové přípravy s velkou vervou a chutí a i když to muselo zpočátku velmi bolet, v prosinci byl v kanárských písečných dunách již důstojným sparingem Zdendy Stromšíka.  V lednu absolovoval týdenní soustředění v jablonecké hale a když test maximální rychlosti u něj dopadl na výbornou protože poprvé v životě běžel 30 m letmo na buňkách pod 3,00 s bylo rozhodnuto, že si Tomáš dlouhé zimní období halovými závody zpestří.

Starty na čtvrtce, což by měla být v budoucnu Tomášova specializace jsme vyloučily (opravdu nešlo se v tak krátkém časovém úseku  se na tuto náročnou trať zodpovědně připravit), ale z kratších distancích jsme obavy mít nemuseli. Počátkem února Tom překvapil velice hezkým výsledkem, když ve Stromovce nejdříve vylepšil své osobní maximum na šedesátce o 9 setin a jen tradičně špatná akcelareční fáze prvních metrů po výstřelu zabránila, aby běžel minimálně o desetinu  rychleji.

Hodnotnějšího výsledku, než je Tomášovo dosavadní maximum na šedesátce (7,30 s) dosáhl tento hradištský sprinter, který letos maturuje, na trati 200 m. Na zmiňovaných Přeborech Prahy vylepšil svůj PB o 2 desetiny na 22,77 s, o týden později v Bratislavě, bez problémů vybojoval svůj první titul mistra Moravy mezi muži, tedy v kategorii do které po 1.1.2013 přestoupil a na MČR dospělých znovu vylepšil svůj osobní halový rekord na velice slušných 22,67 s , když za svým absolutním rekordem z loňského roku zaostal jen o 7 setin..... Tímto časem Tom porazil na domácím šampionátu několik papírově silnějších soupeřů a skončil na pěkném 14. místě mezi dospělými.

V halových celostátních tabulkách se Tomáš tímto časem nachází v kategorii tzv. "22" na lichotivém 11. místě, jako nejlepší z Moravanů (!!)  a z mimopražských závodníků běželi halovou dvoustovku rychleji jen Michal Desenský z Hradce a  liberecký Radek Povýšil. Před prvoročákem v této kategorii (obsahuje roč. 93,92,91) tak figuruje jen 10 jmen. Mimo zmiňovaného Radka s Michalem již jen 3 zástupci Dukly Praha. dva Slavisti,dva zástupci Spartaku Praha 4 a jeden Olympu. A to jistě není špatný výsledek pro někoho, kdo z důvodů třesknutých lednových mrazů toho po návratu ze soustředění v Jablonci, v oblasti Rv a SV moc nenaběhal....

O to optimističtěji se může Tomáš dívat do letní sezóny a pokud si bez problémů a zbytečných nervů poradí i s květnovou maturitou a přijímacím řízení na VŠ, mohlo by u něj na dvoustovce dojít k výraznému posunu osobního rekordu, který by na konci letní sezony 2013, klidně mohl začínat číslicemi 21........

HODNĚ ŠTĚSTÍ TOME !!!

J.V. 8.3.2013

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved