Zdeněk STROMŠÍK má za sebou úspěšnou halovou sezónu !!!

Jen relativně malý počet českých atletů  napříč všemi kategoriemi se může pochlubit, že figuruje v neredukovaném pořadí na konci sezóny  v první desítce evropských tabulek. Když se to podaří sprinterovi, tak to budí oprávněně ještě větší pozornost, poněvadž už i starý komtinent není zdaleka doménou obyvatel bílé populace, královnu sportu nevyjímaje....

Atletovi Slovácké Slavie Uherské Hradiště a členovi sdružení Atletika s radostí Zdeňkovi STROMŠÍKOVI se takový kousek podařil a k dnešnímu dni figuruje na šedesátce časem 6,78 s na 8. místě evropského juniorského pořadí a je druhým nejvýše postaveným českým atletem v juniorském žebříčku !!! Tím nejlepším Čechem je opět sprinter a jeho přemožitel na MČR, novopečený  český juniorský rekordman na trati 60 m Marek Bakalár z Kladna, který běžel 6,74 s !!  Dva čeští sprinteři mezi nejlepšími 10 Evropany halové sezóny je hodně vyjímečná situace, ale v roce konání juniorského evropského šampionátu, velmi potěšitelná zpráva a to nejen vzhledem k individuálním šancím, ale také a to především šancím české juniorské reprezentační štafety.Tu mám již třetí rok na starost a její přípravu zastřešuji a výkony Bakyho a Stromši jsou pro štafetu velkým příslibem....Navíc Marek se nachází na neskutečném 7. a Zdeněk 12. místě žebříčku SVĚTOVÉHO !!!!

Zdendovi k plné spokojenosti chyběl jen mistrovský titul, ale porážka od takového borce jakým je Marek jej mrzet nemusí, byl to on kdo vytáhl tohoto Kladeňáka k vynikajícímu času a českému rekordu, navíc v létě může být všechno jinak. Posuďte sami, že Stromša může být s letošní halovou sezonou spokojený. 

Na šedesátce i bez možnosti kvalitní přípravy ve specializované hale zaběhl čas 6,78 s a jen 2 setiny zaostal za dosavadním rekordem Pavla Masláka , který byl držitelem českého rekordu, do doby, než jej vylepšil Baky. Tento čas je momentálně 4. nejrychlejší juniorskou šedesátkou všech dob v Česku a pozor (!!) také 20. nejrychlejší mezi dospělými. Stejně rychle jako Zdeněk běželi v hale takoví borci jako například Lukáš Milo, Pavel Polomský, nebo Václav Zich.. Na celé Moravě běžel v historii a sice o 2 setiny rychleji jen jeden atlet junior a sice fenomenální rodák z Havířova - Pavel Maslák.

Zdenda na juniorském šampionátu utrpěl také jedinou porážku, ale i tam dosáhl ve finále vynikajícího výsledku, když ve vyšponovaném finále zaběhl po nepříliš zdařilém startu vynikajících 6,82 s, které mu přineslo stříbro. Jinak po celou dobu odešel ze závodů neporažen. Nejvíce si cení asi vítězství na mezinárodním mítinku Season Opening ve Vídni, svou hodnotu má i vítězství v přímem souboji ve Stromovce  nad jeho přemožitelem z loňského, domácího juniorského šampionátu Honzou JIrkou, který letos zejména na dvoustovce předváděl neskutečně kvalitní výkony a dvoustovku dokonce i na MČR dospělých vyhrál.

Právě dvoustovka snad může být onou distancí se kterou bezezbytku  spokojeni být nemůžeme. I když Zdenda po celou sezónu vedl časem  z Vídně 22,29 juniorský žebříček, na mistroství republiky, na něj zbyla jen bramborová medaile. Omluvou mu může být, že po návratu ze soustředění na Kanárských ostrovech, kde běhal ve fantastické fazoně, pokryla na 6 týdnů atletický ovál  v Hradišti sněhová ledová krusta a od 10.1. byl naším nejdelším úsekem halový cik cak 3x30 m a Zdendovi oblast RV hodně odešla   I to je úskalí specifické práce, nás trenérů na celé Moravě. Dokud nebude specializovaná atletická hale na Moravě stát, budeme se muset se zimními podmínkami muset nějak vypořádat. Někdy se nám to povede lépe, někdy hůře, to už je náš momentální úděl... Ale snad se relativně brzy vše v lepší obrátí a atleti v celé České republice budou mít k přípravě rovnocenné podmínky  

Přesto vstupujeme do přípravy na letní sezóny s velkým optimismem a také naše cílé zůstávají stejné. Vybojovat účast na MEJ juniorů v italském Rieti a tam uspět, v běhu na 100 m překonat stávající český rekord Pavla Masláka, který má hodnotu 10,46 s , ostatně Zdendův halový výkon ze šedesátky na setinu přesně koreluje s dosavadním juniorským rekordem..... Do Uherského Hradiště vtrhlo v těchto dnech jaro, ručička teploměru vystoupala už nad 10 C, navíc  v dubnu nás čeká soustředění ve Španělsku, zdá setedy, že musíme jen zůstat zdraví, absolvovat ničím nerušenou cca 9 týdenní přípravu a vysoké cíle, které jsme si vytyčily by mohly být i naplněny .

DRŽTE ZDENDOVI PALCE !!!

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved