KATEŘINA VÁVROVÁ

I Kačka VÁVROVÁ si může za letošní halovou sezónou napsat poznámku - velmi úspěšná !!  Kateřina prošla sezónou impozantně, vrcholem pak byl zlatý double na dorosteneckém MČR, kde zcela opanovala běhy na 60 a 200 metrů.  Velkou mezinárodní zkušenost získala na mezinárodním mítinku v Linzi, kdy doslova šokovola svým projevem zaplněnou TIPs arénu a ze dvoustovky si pak přivezla nejen kvalitní osobní rekord, cenné skalpy nad atletkami mnohem zvučnějších jmen, ale poprvé i zajímavou finanční prémii . Jenom nemoc zabránila Kačce startovat na dalším mezinárodním mítinku v Metz, kam byla pozvána, nebo v pražské O2 aréně při testovacím závodě, těsně před HME....

Kačka po důkladně absolovované podzimní přípravě, která zahrnovala soustředění ve Vysokých Tatrách, Nymburce,Kanárských ostrovech i Jablonci nad Nisou vstoupila 10.1. v Olomouci do sezóny hezkým časem 7,70 s. Po závodě ve kterém běžela mrtvý závod s juniorkou  Emilkou Gerulovou jsem si myslel, že další zlepšení na šedesátce na sebe nenechá dlouho čekat,ale chyba lávky. O 10 dnů později běžela na veřejkách v Stromovce ještě 7,71 s, ale Kačce se vůbec nepovedly závody ve Vídni, kdy nejdříve zaběhla čas 7,82 a o týden později dokonce 7,95 s... Kačce ale velmi prospěl krátký pobyt ve sportovním centru Nymburk v prvém únorovém týdnu, odkud odcestovala přímo do Linze. Kačka se znovu chytla i na šedesátce a vrcholem pak bylo její gala představení na MČR, kde v dorosteneckém finále suveréně zvítězila výborným časem 7,63 s....

Na dvoustovce se Kačce dařilo ještě lépe a tato distance se stává její oblíbenou. Prvý start na kvalitním ovále ve Vídni přinesl výsledek 25,37 s, ve stejné hale o týden později, ale už poprvé pod 25,00, konkrétně 24,95 s. Tento čas pak Kačka v Linzi ještě o 4 setiny vylepšila, no a vrchol přišel opět na MČR v pražské Stromovce, kde v rozběhu zaběhla 16 letá sprinterka nový osobní rekord 24,73 s, ze kterého pak ve finále smázla ještě 5 setin, na velice hodnotných 24,68 s !!!!

Tento čas řadí Kateřinu na 7. místo české dorostenecké historie a neskutečné 8. místo evropských neredukovaných tabulek 13. místo světových, přičemž v redukci se Kačka vejde v letošní halové sezóně mezi 10 nejrychlejších dorostenek světa na trati 200 m !!!!!

V českých průběžných tabulkách patří 16 leté sprinterce na trati 200 m 6. místo a lze předpokládat, že pokud by startovala na MČR dospělých, Kačka by bojovala o jednu z medailí... Po náročné sezóně jsme ale pro tentokrát upřednostnili lyžařský kurs. Vždyť jarní příprava bude pro mladinkou atletku opravdu náročná. Poté co se změnila kategorizace pro EYOF v Tbilisi, Kačka má v sezóně jen jeden velký, dorostenecký mezinárodní vrchol a tím je Mistrovství světa v kolumbijském Cali. Oproti minulým letům je limit na 200 metrů nejpřísnější v historii !!! (A limit 24,07, B limit 24,19 s), ale na světě byť dorosteneckém již pořádně "fouká" a Kačka se s touto skutečností musí vyrovnat. Sama moc dobře ví, že pokud se chce v červenci do Jižní Ameriky podívat, bude muset v jarní přípravě tomuto cíli hodně obětovat  a asi jí to bude i "malinko" bolet..

J.V. 12.3.2015

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved