Mária ŠIMLOVIČOVÁ

Majka může být s uplynulou halovou sezónou více než spokojena. Již v prosinci na Kanárských ostrovech dělala vynikající dojem, jenže v samotném závěru soustředění dostala angínu a do letadla nasedala již s teplotou přes 39 C a na chvíli jsme po přistání zvažovali i ambulantní ošetření v Mnichově. Nakonec jsme se rozhodli pro urychlený noční přesun domů, ale je více než jasné, že více než 5 hodinový let a 8 hodinová jízda, nemocnou Majku totálně vyčerpala.  Léčba a rekonvalescence si vyžádala 2 týdny a Majka musela svůj první letošní start odložit až na druhou polovinu ledna. Čekání se vyplatilo a i když při prvních startech byl silový úbytek na Majce ještě přece jen vidět, výkonnost slovenské naděje stoupala závod od závodu a yvrcholila na obou slovesnkých šampionátech a v samotném závěru sezónu se Majka prezentovala v O2 aréně vynikajícím výsledkem v běhu na 60 m !!!!!

 Závodit začala Majka až 18.1. a premiéra v bratislavské hale Elán byla úspěšná. Časem 7,96 si vyrovnala na setinu osobní halový rekord, o 5 dnů později běžela Mária v pražské Stromovce ještě dva časy nad 8 s a sice 8,04 a 8,00 s. Technicky to nebyly špatné běhy, ale bylo vidět, že nemoc z přelomu roku ubrala Majce na síle. Následující dva starty ve Vídni se už ale ledy hnuly a 15 letá sprinterka běžela ve hale Ferry Dusika šedesátku v novém osobním rekordu 7,93 s a na kvalitním ovále vylepšila svůj absolutní osobní rekord na dvoustovce na 25,68 s !!

Počátkem února odjela Mária na krátké mikrosoustředění do Nymburku a několik kvalitníc trénikových jednotek ji velmi prospělo. Po návratu z polabského sportovního centra se o víkendu v Bratislavě stala přebornicí Západoslovenského kraje v novém osobním rekordu 7,91 a a za týden se Majka na šedesátce poprvé v hale podívala pod 7,90 s. Čas 7,89 s jí suveréně zajistil titul "Majsterky Slovenska". Bylo to nádherné sobotné poledne... Během 15 minut získaly "Vlčice" dva mistrovské  tituly v běhu na 60m !! V Bratislavě Mária - juniorský - slovenský a ve 300 km vzdálené Praze Kačka Vávrová titul dorostenecký - český !!

Další slovenský mistrovský titul získala Majka o dva týdny později. Tentokrát kralovala suveréně ve své kategorii, mezi dorostenkami v opět vylepšeném osobním rkordu 7,85 s !!!

No a úspěšnou halovou sezónu Majka uzavřela v pražské O2 aréně fantastickým výsledkem 7,79 s !!!!!

Novým absolutním rekordem dorostenka prvoročačka kraluje na Slovensku dorosteneckým i juniorským průběžným tabulkám, mezi ženami je 6. (!!) a staviteléreprezentační štafety žen, už Majce pomalu můžou zahřívat místo. Kvalitní čas Márii poprvé katapultoval mezi 100 nejlepších Evropanek neredukovaného pořadí a v redukci patří mezi nejrychlejších 50 mladých Evropanek. (

Kvalitní halový výsledek vlévá Majce do sil novou energii, tak aby se stejně úspěšně dokázala připravit na důležitější sezonu letní. V ní by se Mária určitě ráda podívala na EYOF do gruzinské Tbilisi a bezúečně dosažitelné jsou i minimálně i B limity, garantující za určitých podmínek účast na MS v kolumbijské Cali....

 J.V. 15.3.2015

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved