SIMONA SEDLÁČKOVÁ

Také jediná juniorka ve skupině Simča SEDLÁČKOVÁ se může spokojeně ohlédnout za halovou sezonou. Poprvé od žákovských let se podívala do finálového běhu při MČR a na šedesátce konečně prolomila magickou hranici 8 sekundy a to poměrně výrazně.

Simča to v posledních letech neměla vůbec jednoduché....Dlouhé 2 roky nebyla schopna navázat na své kvalitní žákovské výsledky a jen silná vůle, pevný charakter a láska ke královně sportů, jí u atletiky udržely. Simona je prototyp poctivého přístupu k tréninku a letos se konečně na ni usmálo štěstí. Dnes již víme, co bylo příčinou stagnující výkonnosti této sympatické atletky a také v době, kdy jsme problém odhalili, výkonnost šla prudce nahoru. A i když zákeřná borelióza ještě 100 % poražena není, dnes již víme jak k tréninku efektivně přistupovat, aby se nějaký solidní výsledek dosrtavil.

Předně to vůbec nepřeháníme v oblasti dlouhých temp, tam se 17 letá slečna "zadýchá příliš brzy". V oblasti krátké rychlostní vytrvalosti ale již problémy v podstatě nezaznamenáváme, ale i s ní zacházíme velmi optrně. A tak nám zbyla jen síla v podobě odrazových cvičení a samozřejmě tréninky zaměřené na rozvoj maximální rychlosti. A kýžený efekt se dostavil.

Simča od prvního závodu překonávala své osobní maximum jak na běžícím pásu a prvních 8 nejrychlejších šedesátek její atletické kariéry si připsala do roku 2015. Nejlepšího výsledku pak dosáhla v rozběhu při MČR juniorek , když ve Stromovce zaběhla velmi solidních 7,92 s což bylo oproti minulým letům vylepšení o celých 16 setin sekundy !! Škoda jen zaspání na startu ve finále, mohlo z toho být i lepší než 8. místo a v ideálním případě se mohla Simona otírat možná i o medaili.

V příštích 2 měsících bude mít Simona trochu netradiční přípravu v hodně zajímavé destinaci (více prozradíme příště), ale po návratu v druhé polovině května, skočí do plně rozjeté sezóny. Pevně věřím, že i tady naváže na svůj kvalitní halový výsledek.

J.V. 16.3.2015

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved