Amča si v letošním roce vytvořila výborný osobní rekord v dálce a sezonu končí jako aktuálně devátá žena Česka !

Amča vstupovala do sezony s velkým odhodláním konečně vylepšit svůj, téměř dvě sezony starý osobní rekord v dálce a ukázat všem, že je dálkařka se kterou musí počítat.
V přípravě pro to udělala vše, dokázala se poprat s velkou tréninkovou zátěží a hned od začátku sezony se pustila do honu za osobním rekordem.

Prvním závodem byly velmi hezké závody v Uherském Hradišti - Olympic Hopes 2010, tyto velmi brzké závody byly zároveň nominačními závody pro případnou účast na Evropské kvalifikaci pro Olympijské hry mládeže v Moskvě.
Byl to také první vzájemný dálkařský souboj Amči a Míšy Nejedlové, které byly v letošním roce nejkvalitnějšími dálkařskými souboji mezi dorostenekami. Soutěž skončila porážkou Amči obě skončily až za svou starou známou z mezistátních utkání - slovenkou Claudií Hladíkovou. Amča s výkonem 548 cm nebyla spokojena.

Přesto to byl velmi kvalitní a velmi brzký vstup do sezony. Snaha Amči o případnou nominaci do Moskvy, však tímto závodem neskončila a dále bojovala - včetně startů uprostřed týdne například v Plzni. Při každých závodech se Amča zlepšovala bohužel květnové počasí bylo plné rozmarů, většinou bylo ošklivo a podnebí vrcholných výkonům nepřálo.
Nakonec jsme skončili toto období výkonem 566 cm což byl druhý výkon tabulek, který Amče zajišťoval start za národní družstvo při Mezistátním utkání v Brně.

Zde již svítilo sluníčko na plné pecky a v tropickém počasí se Amča v reprezentačním drese ukázala opět jako skvělá dálkařka a výkonem 582 cm překonala po téměř dvou letech svůj dosavadní osobní rekord. Byla to tehdy velká sláva, kterou nezkazil ani fakt, že posledním pokusem překonala Amču opět výborně připravená Míša Nejedlová Skóre vzájemných soubojů tak bylo před Mistrovstvím republiky 2:0 pro Míšu.

Následoval nejdůležitější závod sezony Mistrovství republiky. Další ze soubojů Amči a výborné Míšy. Amča předváděla skvělé skákání - konečný výkon 591 znamenal opět nový osobní rekord a Mistrovský titul. Míša dokázala předvést dvakrát 590 cm, avšak nekonec to nestačilo.

Tento závod byl jedním z nejhezčích a nejkvalitnějších závodů dorosteneckých dálkařek za posledních několik let a jsem rád, že Amča v něm hrála hlavní roli. Po Mistrovství republiky nastal však strmý výkonnostní pokles a také se projevila únava ve formě bolestí odrazového kolena. Tyto nás následně provázely po celý zbytek podzimní sezony.

Amča se velmi poctivě podrobovovala všem léčebným postupům a dělala vše co bylo v jejích silách aby bolest v koleni překonala. V samém závěru sezony bolesti ustoupily a mohli jsme podpořit družstvo dorostenek České Lípy v semifinále a finále Mistrovství republiky družstev, kde sice Amča utrpěla další dvě porážky od Míšy Nejedlové, avšak důležitější než individuální úspěch byl bodový přínos pro družstvo a také fakt, že jsme po dlouhé době vůbec mohli skákat bez bolesti.

Konečné skóre s Míšou tak nakonec skončilo 4:1 - avšak titul české Mistryně získala Amča a to se počítá.

Dálkařsky byla Amča letos - hlavně v první části sezony - famózní. Rychlostě se nám však tak nedařilo. Osobní rekord na 100 metrů jsme neohrozili ani trať 200 metrů nepřinesla nový osobní rekord a tak máme pro příští sezonu dost možností pro další zlepšování.

Celkově lze hodnotit sezonu jako úspěšnou, v příštím roce nás čekají velké výzvy, Mistrovství Evropy do 19 let, Mistrovství republiky mezi juniorkami a hlavně magická hranice začínající číslicí 6 !!

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved