Bronzová medaile z mistrovství republiky, ale také stagnace na krátkých sprintech to je ve zkratce Dominikova letošní sezona

Dominik se letos bohužel přesvědčil, že ani celkem zdařilá příprava na jaře, nakonec nestačila na splnění hlavního výkonostního cíle - času pod 50 vteřin na 400 metrů.

Hned při prvním závodě sezony, nezačal Dominik vůbec špatně a časem 51,24 zahájil sezonu o více jak vteřinu lépe než v loňském roce. Bohužel hned ze začátku sezony se začala projevovat naše hlavní letošní bolest a tou byl pokles absolutní rychlosti. Ten se projevil hlavně na trati 100 metrů, kdy výkony kolem 11,80 nenaznačovaly výraznou rychlost.

Přesto jsme se během května kvalitně připravili na start na Krajských přeborech jednotlivců v Jičíně, kde jsme chtěli atakovat osobní rekordy jak na 100 tak na 200 metrů. Bohužel trošku nešťastně do toho zasáhly vnější okolnosti a ruční měření času kvůli poruše elektrické časomíry, znehodnotilo trošku naše snažení. V přípravě jsme se pak již zaměřili k vrcholu sezony kterým bylo Mistrovství republiky dorostenců - odkud si chtěl Dominik opět odvézt medaili.

Výkony v první lize se sice nepřibližovaly k osobnímu rekordu avšak čas 50,72  5. června dával tušit, že zlepšení přijde. Další čtvrtkou v sezoně už bylo vystoupení v rozběhu a případně finále na Mistrovství republiky. Zde Dominik dokázal, jakým je bojovníkem. Z rozběhu se jako jeden z favoritů s jistotou probojoval do finále.

Zde zaklekal do bloků jako držitel třetího času z finalistů. Dominik se v tomto běhu vypjal k nejlepšímu času sezony 50,32 a získal další bronzovou medaili do sbírky. Bohužel netušil jsem, že to bude také nejlepší letošní Dominikův čas v celé sezoně.

I přes vydařenou letní přípravu, kdy Dominik opravdu tvrdě zapracoval, jsme se po celý zbytek sezony potýkali s poměrně výrazným poklesem formy. To se následně odráželo do psychické nepohody. Dostali jsme se do začarovaného kruhu ze kterého jsme doufám vystoupili poslední čtvrtkou této sezony v rámci CORNY.

Celkově lze hodnotit sezonu jako sezonu ve které se nepodařilo dosáhnout výkonostních cílů a jako sezonu ve které jsme se rychlostně neposunuli - ba naopak. Na druhou stranu Dominik dokázal opět v nejdůležitějším závodě sezony  - ve finále Mistrovství republiky - dosáhnout na medaili a zaběhnout nejlepší čas.

Do přípravy na další sezonu nastoupil Dominik doufám odpočinutý a s elánem pokořit onu hranici 50 vteřin.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved