První titul mistryně republiky v individuální disciplíně to je třešnička na dortu velmi dobrých letošních výkonů

Do této sezony, druhým rokem dorostenecké - vstupovala Klárka s velkým odhodláním konečně získat svůj první individuální Mistrovský titul na Mistrovství republiky. Jarní příprava se po doléčení nepříjemného zranění ze zimy, podařila jako doposud nikdy. Výkony na soustředění a na trénincích byly výborné a tak jsme plni optimismu vstoupili do sezony na mítinku v Uherském Hradišti.
Nutno říci, že jsme s Klárkou stále ještě definitivně neřekli která, že disciplína bude tou hlavní pro naše další atletické snažení. V první části sezony to byl spíše trojskok, kde se jevila hlavní možnost úspěchu na Mistrovství republiky. Doplněno to bylo překážkami a letos také nově dlouhými překážkami. V letošním roce jsme se odhodlali také pro 300 a 400 metrů překážek.
Klárka si jistým výkonem zajistila nominaci na Mezistátním utkání v Brně, tam bohužel přijela po nachlazení, které prodělala v rámci školního pobytu v šumavském Brlohu. Vystoupení Klárky na Mezistátním utkání bylo povedené a třetí místo za prvními dvěma maďarkami bylo nadějné vzhledem k blížícímu se Mistrovství republiky. Na Mistrovství jsme nakonec rozhodli pro málo očekávanou kombinaci - dálka, trosjkok.

V dálce se Klára zúčastnila vynikající soutěže - nejkvalitnější za několik let a vytvořila si nový osobní rekord 559 cm. Při posledních pokusech však již byla myšlenkama částečně ve večerní soutěži trojskokanek. Ta proběhla večer a Klárka nastupovala poprvé v životě jako favoritka mistrovské soutěže. Svou roli uhájila, vytvořila si nový osobní rekord a poprvé v životě získala mistrovský titul. Zaslouženě !

Mistrovstvím republiky jsme však sezonu neukončili a začali se připravovat na Mistrovství republiky do 22 let v Břeclavi - opět v kombinaci dálka, trojskok. V konkurenci nejlepších mládežnických skokanek si Klára vůbec nevedla špatně a dosáhla šestého místa v dálce a pátého místa v trojskoku výkonem 11,95.

Kromě skákání byla Klára letos také nejvýraznější postavou družstva LIAZU žen v první lize - její trojkombinace 100 metrů překážek, trojskok, 400 metrů překážek, jsou vynikající známkou její kondice a odhodlání dát družstvu nejvíce a tak ji bodové zisky postavily první místo v bodování družstva.
Nakonec sezony jsme ještě startovali jako hostující v družstvu dorostenek v Mistrovských soutěžích dorostenek. Zde si Klára opět připsala největší bodové zisky v družstvu.

V letošním roce Klára pokořila osobní rekordy na 300 metrů překážek, 100 metrů překážek dorostenek, vytvořila si kvalitní osobní rekord na 400 metrů překážek žen a skočila osobáky jak v dálce tak v trojskoku. V českých tabulkách obsadila suverénně první pozici v trojskoku dorostenek.

Z tohoto pohledu se sezona dá nazvat sezonou snů ovšem vrcholné výkony jak v trosjkoku tak na překážkách, jsou přeci jenom ještě trošku vzdáleny. Nově v kategorii juniorek bude náš cíl obhájit pozice, které jsme vybojovali v dorostenkách a dále zlepšovat osobáky v překážkových tratích.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved