Sezóna 2013 - KATEŘINA VÁVROVÁ

Patnáctiletá slečna z Uherského Hradiště Kateřina VÁVROVÁ letos pořádně čeřila rybníky české mládežnické atletiky. Nejenže nenašla stejně jako Zdeněk Stromšík od začátku sezóny mezi českými žákyněmi ani jednou přemožitele a její šňůra 42 (!!) vítězství řadě je neuvěřitelná, ale skvělé výsledky Kačku katapultovaly do českého reprezentačního výběru na jednu z nejvýznamnějších mládežníckých atletických akcí roku 2013 - EYOF do holandského Utrechtu. Zde, ač Kačka patřila k nejmladším členkám ve startovním poli předvedla  výkony snad až za hranici jejich momentálních dispozic a prošla sítem rpzběhů a meziběhů do finále a to na obou sprinterských tratích. V nich pak Kačka v rozporu s papírovými předpoklady vybojovala na stovce nejdříve úžasný bronz v čase 12,05 s a ve finále dvoustovky doběhla jen těsně 4., v nejrychlejší žákovské české dvoustovce všech dob 24,55 s přičemž svůj osobní rekord,se kterým do holandského Utrechtu přijížděla vylepšila o neskutečných 50 setin sekundy !!!! Kačka je zkrátka závodní typ a v jejím subtilním těle se skrývá mimořádně velké a bojovné lví srdce !!!!

Ostatně to dokazovla, po celou letošní sezónu, kdy jak již jsem psal nenašla na českých oválech přemožitelku. Kam Kačka přišla tam patřila  k tomu absolutně nejlepšímu co bylo  ten den k vidění, Vrcholem první poloviny sezóny bylo Kateřinino vystoupení na LODM v Uherské Hradišti. Kačka potvrdila bezezbytku roli velké favoritky a ziskem 3 zlatých medailí (60 m, 300 m a ve štafetě 4x60 m) se stala nejúspěšnější atletkou 7. ročníku mládežnické Olympiády. O prázdninách jak již jsem psal si "odskočila" do holandského Utrechtu pro nejzářivější výsledek její dosavadní kariéry a následoval zasloužený 4 týdenní odpočinek. Ke konci prázdnin  Kačka začla opět trénovat a v průběhu intenzivních 3 týdnů se stačila připravit natolik kvalitně, že i v září na atletických drahách doslova čarovala. Vše vyvrcholilo skvělým double na MČR žactva, kde na pražské Slavii získala zlato v běhu na 60 i 150 m a dvojité vítězství zopakovala i na mezistátním utkání v Budapešti, kde nenašla pokořitelku ani na 100, ale ani na 300 metrů.

Snad ještě větší radost, než zisk zlatých medailí a mistrovských titulů mi dělají výkony, jakými Kateřina těchto úspěchů dosáhla. Posuďte sami:

60 m - 7,62 s : mimořádně kvalitní výsledek. V historii české atletiky běžela jen jedna žačka rychleji a sice současná česká reprezentntka Kateřina Čechová a sice o nicotné 2 setiny sekundy !! Zatímco  však v roce 2003 kdy starší a zkušenější jmenovkyni, která běžela v České Lípě český rekord bylo téměř bezvětří, subtilní tělo hradištské Kačky se muselo v Ostravě potýkat s protivětrem -1,1 m/s (!!)
( )

100 m - 12,05 (12,03 w): další letošní skvělý výsledek talentované závodnice z Uherského Hradiště. Nejlepšího výsledku dosáhla Kačka v nejdůležitější okamžik a sice na EYOF v holandském Utrechtu. Zdaleka se však nejednalo ale o výsledek ojedinělý.  V čevnu ve Vyškově běžela  čas 12,07 s a ještě na konci sezóny v září vystřihla v Budapešti na MU  v absolutním bezvětří Kačka 12,10 s !!! V evropských tabulkách pak obsazuje Kateřina dle serveru all.athletics.com mezi žačkami  úžasné 3. (!!) místo

150 m - 18,30 s  jediná distance, kde Kateřina nedominuje českým tabulkám. Lídrovská pozice patří Aničce Kerbachové  z Prahy, která zejména v hala předváděla neskutečné výkony. Nicméně Kačka v sezóně ani na této trati nikdy neprohrála a to ani na MČR na Slavii, kde v osobním rekordu  v přímém souboji porazila ze třístovky unavenou Kerbachovou o v 7 desetin sekundy. V dlouhodobých českých tabulkách se Kačka zařadila na 4. místo historických tabulek !!!

200 m - 24,55 s - nejrychlejší česká žákovská dvoustovka všech dob!!! Skvělým osobním rekordem si Kačka doběhla pro 4. místo na EYOF v Utrechtu a také tímto výkonem patří v Evropě k nejrychlejším žákyním starého kontinentu. V roce 2013 běžela jen jedna Evropanka - žákyně rychleji než Kačka a sice Britka Hanach Brier (24,22) !!! Ostatně mezi až o 2 roky staršími dorostenkami paří Kačcce 29.pozice a mezi nejlepšími žačkami světa proklouzla na 8.(!!) místo nejrychlejších žákovských atletek planety. 

300 m - 39,72 s - na závěr další parádní disciplína Kateřiny. Času 39,72 s dosáhla na setinu přesně a hned podvakráte. Nejdříve v červnu ve Frýdku Místku, poté až koncem září při mezistátním utkání v Budapešti. Ostatně, kdo viděl Kačcin mimořádný projev na této distanci, nestačil se divit... Kačka tak právem figuruje v českých absolutních tabulkách roku 2013, hned na 4. pozici, za trojicí českých reprezntantek, které nás reprezentovaly na MS v Moskvě (Rosolová 37,30 s Bartoníčková 37,73 a Slaninová 39,32 s). V těch evropských je Kačka na konci roku 14. nejrychlejší dorostenkou Evropy a 4. žačkou !!!

Není se co divit, že výkonostní cíle pro příští rok stojí u jejího jména pořádně vysoko. Kačka by se zcela určitě ráda podívala do azerbajdžánského Baku, kde se koná evropská kvalifikace (EYOT) na letošní Olympiádu světovou, kterou bude pořádat Čína. Dorostenecké mezistátko by mělo být samožřejmostí a dál ???.Dále se uvidí. Rozhodně se nezblázníme a nepodnikneme nějaké nepřiměřené kroky, které by neodpovídaly tělesnému vývoji mladého organismu. Kaččin mimořádný talent by si to ani nezasloužil..... Patnáctiletá sprinterka z Uherského Hradiště může mít před sebou skvělou budoucnost a já pevně věřím, že se nám to společnou prací i podaří 

VÝKONOSTNÍ CÍLE KATEŘINY VÁVROVÉ PRO ROK 2014:

60 m : 7,55 s

100 m: 11,86

200 m: 24,24 s

300 m: 39,10 s

400 m: 55,99 s

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved