Sezóna 2014 - BÁRNY 

Tím kdo může bý s uplynulou sezónou maximálně spokojený je Bárny z mirošovského Podbrdí, který k nám přišel do skupiny v samém závěru minulého roku. Po prvních rozpačitých trénincích se ve skupině rychle aklimatizoval, jeho výkonnost rostla doslova před očima a během půlroku už definitivně sebral Zdeňkovi STROMŠÍKOVI, primát nejrychlejšího člena skupiny !!

Nebylo to ale zadarmo i kdž samozřejmě rychlost byla dána Bárnymu přímo do kolébky a beze zbytku pro něj v tomto případě platí, okřídlená věta, že sprinter se zkrátka rodí. Ostatně není žádným tajemstvím, že jeho plemeno vzniklo křížením mimo jiné i s chrty a ti jak známo, jsou nejrychlejším psím plemenem. V průběhu roku dosáhl Bárny pro sprintera ideálních harmonických proporcí s pevnou kostrou a silnými svaly. Pro jeho techniku běhu je typický plíživý, velmi rychlý pohyb a to jej předurčuje k tomu, že by se v budoucnu mohl stát vyjímečným sprinterem. Jediným jeho nedostatkem občas bývá, že v průběhu závodu ve mžiku změní směr běhu.... , ale to se při troše koncentrace a při jeho pověstné inteligenci  bude dát jistě brzy odstanit. 

V letošním roce Bárny, jehož předci pocházejí odněkud z britsko - skotského pomezí, s námi absolovoval všecha soustředění v Chorvatsku, Nymburku i to poslední ve Vysokých Tatrách. Zvláště jeho vytrvalost byla při kondičním soustředění na Štrbském plese k nepřehlédnutí a Bárny byl doslova k neutahání, když např. na výstup s 500 m převýšením na téměř 2000 m vysokou Ostrvu. potřeboval méně jak 20 minut !!!

Pokud Bárnyho neopustí jeho zaujetí pro trénink může se i do budoucích sezon dívat s velkou mírou optimismu.

J.V. 26.10.2014

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved