Sezóna 2014 - Simona SEDLÁČKOVÁ 

Výkonnost Simony SEDLÁČKOVÉ byla pro mne dlouho noční můrou. Ať jsme dělali co jsme dělali, výsleldný efekt v podobě výsledku odpovídajícím zaujetí, nasazení v tréninku, ale i  sportovního talentu 17 leté slečny se ne a ne dostavit. To mi přivodilo několik bezesných nocí, poněvadž málokomu jsem přál solidní výsledek tolik, jako této čítankově poctivé atletce.

Od doby, kdy jsme ale odhalili příčinu jejich potíží, mimo jiné rychle nastupující únavy, už vidíme světlo na konci tunelu. U Simči se v létě po několika lékařských vyšetření, které nevedly k žádnému výsledku, nakonec  potvrdilo mé podezření na boreliózu a ihned po nasazení léčby antibiotiky se na tréninku objevila jiná Simona. Tu jakoby někdo polil živou a i když ještě nemáme 100 % vyhráno zářivé záblesky na výrazné zlepšení její výkonnosti jsme již zaznamenali. Mimo skutečnosti, že v intervalu, kdy se Simona cítila lépe, si dokonce zaběhla nový osobní rekord na 200 m, předvádí nyní na tréninku neuvěřitelnou vytrvalost a je téměř k neutahání. Někdo kdo se ještě před půlrokem na tréninku po druhé rovince zadýchaval natolik, že už pro něj trénink prakticky končil, předváděl např. ve vysokohorském prostředí slovenských velehor takovou odolnost, že jsem se musel štípnout jestli nespím hlubokým spánkem. Tak teď už si jen přeji, aby to tak zůstalo napořád a bude hodně dobré. Pokud bude Simča zdravá, můžeme se u ní těšit na velký výkonnostní skok.

Přes výše zmíněné, zaznamenala mladá sprinterka několik výsledků, které  stojí za pozornost. Již v hale při MČR  jí jen těsně unikl postup do finále, když po startu do poloviny tratě suveréně vedl, nakonec jí ale čas 8,14 s  vystavil stopku a Simča skončila celkově 12. Výsledky první poloviny letní sezóny za moc nestály, přesto Simča byla technickým delegátem vybrána ke startu na MČR, kde se představila na nejkratší trati, nicméně skončila v poli poražených.

Druhá polovina sezóny, kdy už jsme nasadili léčbu antibiotiky již byla přece jen radostnější. Při prvním startu ve Zlíně při VC se Simča dostala na stovce po dlouhé době pod 13,00 s, když zaběhla 12,96 s, zajímaveé souboje sváděla i na doplňkové šedesátce, kde se jí podařilo v přímém souboji porazit např. Štěpánku Kolářovou s letošákem 7,97 s a koncem prázdnin se jí  dokonce v Břeclavi při ligovém kole podařilo překonat osobní rekord na dvoustovce, který ma k dnešnímu dni hodnotu 26,47 s .

Simča byla také velmi platným členem týmu dorostenek a ligových žen. Nejlepším jejím letošním výsledkem ale asi zůstává výkon, na kterém se podílela jako členka sprinterské štafety. Kvartet složený ze samých dorostenek ve složení: Simona Sedláčková - Kateřina Vávrová - Štěpánka Kolářová - Mária Šimlovičová v Břeclavi na setinu přesně vyrovnal časem 49,03 s absolutní oddílový rekord !!!

První vlaštovky zlepšující se výkonnosti dávají dostatek odvahy i k novým výkonnostním cílům pro příští rok. Pokud zůstane Simča zdravá s jejich splněním by neměla mít potíže.

Výkonnostní cíle Simony Sedláčkové pro rok 2015:

60 m: 7,99 s

100 m : 12,64 s

200 m: 25,91 s

finálová účast na MČR juniorů v hale nebo venku

J.V. 23.10.2014

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved