Sezóna 2014 - Václav VLČEK

Vašek toho v sezóně 2014 moc neodzávodil. Po celý rok jej provázela všemožná zranění a snad si je vybral už na několik sezon dopředu. Přesto se mu podařilo v letošním roce při pouhých 3 startech vylepšit osobní rekord na čtyřstovce a v Liberci při Akademickém mistrovství ČR získal  na této trati dokonce titul vícemistra....

Vašek nebude na rok 2014 vzpomínt v dobrém a sérii zranění, která jej provázela si snad již vybral na několik let dopředu. Nejdříve po výtečně rozběhlé kondiční přípravě, kdy zejména v Tatrách podával opravdu solidní tréninkové výkony (výstup rep.výběh na Rysy z penzionu Pleso za 2 hhod 20 minut hod, výběh na chatu pod Soliskem od FISu za méně než 24 minut...) odjel s reprezentačním trenérem Vláďou Černým na soustředění na šumavský Zadov. Bohužel na Šumavě napadl první sníh, hodně to klouzalo, Vašek se nechtěl před běžci, kteří jsou zvyklí na výrazně větší běžecké objemy nechat zahanbit  a byl z toho nakonec nepříjemný zánět patelly, který mu v Třebíči diagnostikoval zkušený doktor M. Pink.

Halová sezóna byla ztracena, ale po novém roce mohl opět začít naplno trénovat, navázal spolupráci s trenérem Petrem Šarapatkou a spolupráce mu šla dobře k duhu. V italském San Benedettu předváděl opět pozoruhodné tréninkové výkony. Při startu do sezóny jej však zabrzdil natažený tříselný úpon, nicméně se ale nakonec 21.6. v Břeclavi přece jen postavil poprvé v letošním roce na dráhu a byl z toho hned čas 49,75 s . O 3 dny později si na Akademičkách v Liberci podvakráte překonal osobní rekord. Nejdříve v rozběhu, kde běžel 49,61 s a poté ve finále vylepšil na 49,47 s a zajistil si titul akademického vícemistra České republiky...

Bohužel právě na severu Čech se u něj pro změnu začala ozývat achilovka, Vašem absolovoval již s bolestmi nepovedený závod při extraligovém kole v Táboře a bylo povsezóně.... Bolestivý zánět achilovky si vyžádal téměř 3 měsíční omezení, v posledních týdnech dokonce 6 týdenní absolutní klid. Vašek na doporučení doktora Neumanna, při jeho návštěvě v Dřiteči, neodjel raději ani na plánované soustředění ve Vysokých Tatrách, kam se tolik těšil, ale první tréninky, které absolovoval naznačují, že Vašek toho kupodivu zase tak moc neztratil a na dráze dělá dobrý dojem.

Pro příští rok chce Václav zůstat především zdravý, přesto si stanovil i osobní výkonnostní cíle. Pokud ho zdraví opět nezradí, je velká naděje, že se mu podaří je i splnit.

Výkonnostní cíle Václava VLČKA pro rok 2015:

400 m:48,40

800 m:1:53,80

J.V. 24.10.2014

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved