Sezóna 2014 - Zdeněk STROMŠÍK

Výkonostní cíle se kterými jsme do sezóny roku 2014 vstupovali se nám naplnit nepodařilo. Od roku ve kterém nejrychlejší sprinter loňského roku mimojiné složil úspěšně zkoušku dospělosti, jsme očekávali poněkud více, nicméně zranění hamstringu, hned v úvodním květnovém startu sezony,  na dlouhých 8 týdnů vystavilo Zdeňkovi závodní  stopku a hlavní cíl roku, postup na ME do švýcarského Curychu tak zůstal nenaplněn. Na start se Zdeněk znovu poprvé  po zranění postavil až 2. července v Pardubicích....

I přes výše napsané, je až neskutečné, co Zdeněk z druhé poloviny sezóny vytěžil. Na poslední chvíli se mu podařilo nominovat na mezistátko "22" a na Strahově si doběhl pro cenné 3. místo a ve štafetě 4 x 100 přinesl   jako finišman české reprezentační štafety štafetový kolík vítězně do cíle.

O 3 týdny později na MČR dospělých sice neobhjil loňský titul, ale druhé místo za v letos ve skvělé formě běhajícím českým rekordmanem Janem Velebou má cenu zlata  a čas 10,56 s  s nulovou větrnou podporou a porážka věčného rivala Marka Bakalára ve finále MČR  má také svou nespornou hodnotu !!

Zatímco mezi dospělými Zdeněk svůj titul z Tábora neobhájil, v Jablonci na šampionátu  do 22 let se mu to již pdařilo, když největším soupeřem mu byl opět rychlonohý Kladeňák Marek Bakalár. V nádherném souboji, který se rozhodl až na cílové šachovnici, zvítězil Zdeněk v nejrychlejším čase sezóny 10,52 s a zaostal tak jen 1 setinu sekundy za svým loňským nejlepším časem šampionátu o jednu setinu sekundy !!!

O týden později pak Zdeněk ještě splnil svou povinnost vůči extraligovému družstvu Vítkovic, za které hostoval a Kolíně při MČR družstev doběhl na hezkém druhém místě, tentokrát za Markem....

V sezóně ve které jasně dominoval svěřenec Dalibora Kupky - Jan Veleba, který na ME v Curychu skočil na vynikajícím 13. místě, se tak Zdeněk nachází v pozici jakéhosi korunního prince. Časem 10,52 s obsadil v českých tabulkách mezi dospělými 2. pozici, mezi nejlepšími sprintery Česka do 22 let kraluje !!!

V evropském redukovaném žebříčku mezi 22 letými Zdeněk uzavírá 3. desítku,  čili oproti loňsku, kdy byl druhým nejrychlejším juniorem Evropy si pohoršil, nutno vzít ale v potaz, že mezi Evropany do 22 let, kde kraluje mega časem 9,95 Francouz Jimmy Vicaut, byl benjamínkem.

Cíle pro příští rok má Zdeněk hodně vysoké a k jejich splnění chce  podřídit opravdu mnoho. Vysokou školu na Přírodovědecké fakultě UP v Olomouci na katedře informatiky začal studovat distančně a konzultaci se  musí zúčastnit jen 1 x za 14 dnů. Snad mu obor aplikované informatiky nebude činit potíže a bude se  moci s čistou hlavou věnovat  tréninku, který už bude mnohem náročnější, jak do objemu, tak i kvality, než tomu bylo v letech minulých... To ovšem znamená mnohem větší důraz především v oblasti regenerace a také nezbytné suplemetace. Ale ve 20 letech již nemusí sprinter na nic čekat a Zdeněk si je toho dobře vědom. A tak jeden z těch mála atletů, který  dokázal navázat na úspěch v žákovské kategorii (český halový rekord) i mezi juniory, kdy se s mládežnickou kategorií rozloučil českým juniorským rekordem 10,32 s by rád v příštím roce zaútočil i na český rekord mezi seniory !!

První velký cíl bude mít Zdeněk možnost plnit už zanedlouho. V březnu se v České republice koná halový  evropský šampionát a u toho by doposud 6. nejrychlejší Čech historie, rodák z Poličné, určitě nechtěl chybět 

Hlavní výkonsotní cíle Zdeňka STROMŠÍKA pro rok 2015 :

- 60 m: 6,69 s

-100 m: 10,22 s (český rekord)

- účast na halovém ME v Praze (60 m)

-finále na ME "22" v Tallinu (Estonsko) 100 m, štafeta 4 x 100 m

-účast na Světové univerziádě v Shenzen (Čína)

J.V. 4.10.2014

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved