Kačka má za sebou dobrý rok......

KATEŘINĚ VÁVROVÉ se hlavní cíl se kterým vstupovala do letošní sezóny a tím byla účast na Mistrovství světa v kolumbijské Cali spnit nepodařilo !!! A to i přes skutečnost, že v létě zaběhla, často v protivětru, na dvěstěmetrové trati celkem 8 x (!!!) čas , který by jí na mistrovství světa posouval do semifinále !!! Troufám si tvrdit, že takovou bilanci nemá žádný český atlet...... Důvodem její neúčasti byl nejpŕísnější limit stanovený ČAS v histrorii šampionátů a tak 17. nejrychlejší dorostenka Evropy neredukovaných tabulek zůstala sedět doma..... Přesto může být Kateřina s letošní sezonou spokojena a i když by jí účast na světovém dorosteneckém šampionátu v Kolumbii psychicky určitě podpořila, její čas určitě teprve ještě přijde !!  Na MS "hormonálních poruch" se nehraje a Kačka se v přípravě nezpronevěřila principům přiměřeného tréninkového zatížení, odpovídající jejímu tělesnému vývoji, z čehož může v budoucnu hodně profitovat.

Po úspěšné halové sezóně, ve které získala Kačka zlatý mistrovský double (60 m - 7,63 s, 200 m 24,69 s) jsme si v létě brousili limit zejména na 200 m. Trochu jsme sice pošilhávali i po čtyřstovce s překážkami, ale nakonec trenér udržel na uzdě své ambice a usoudil, že na čtyřstovku má tato subtilní slečna minimálně ještě rok času a dál budeme pracovat na zlepšení rychlostních maxim, zejmána na dvoustovce. Kačka si na jaro zkusila jen 1 x překážky třístovkové a bylo evidentní, že dlouhé ploty by v budoucnu mohly být její disciplínou hlavní.

Ale zpátky ke dvoustovce, Kačka téměř v každém závodě odstřelovala požadovaný limit, nevyzpytatelné počasí a zejména vítr však letos odmítal spolupracovat. Bilance jejich letošních 5 nejlepších časů je úctyhodná. Výborného výsledku dosáhla na MMaS družstev v Třinci, kdy při 10 C dokázala zvítězit ve vynikajícím čase 24,41 s (!!), o 3 dny později při Zlaté tretře za podobných klimatických podmínek běžela v protivětru (-0,5 m/s) jen o desetinu hůře a dokázala porazit v přímém souboji i Zdeňku Seidlovou a za slovenskou reprezentantkou Yvetou Putalovou, 4. ze čtyřstovky na HME v Praze, zaostala o pouhou desetinu ... Na MU v Trnavě skončila časem 24,59 těsně druhá, když jí vál opět vítr do tváře o síle -1,7 m/s !!!  Na MMaS v Třinci, kde suveréně zvítězila zaběhla opět vynikajících 24,46 s ale lehounkou Kačku opět srážel protivítr o síle 0,7 m/s.....

Poslední příležitost dosáhnout na extrémně přísný limit měla Kateřina na MČR v Ostravě. Kačka nastupovala do závodu skvěle připravena a odhodlaná, bohužel se druhý den šampionátu opět ochladilo na 11 - 12 C, navíc oba Kaččiny běhy provázel hustý déšť :(  Kačka již v rozběhu i přes velmi nepříznivé klimatické podmínky zaběhla fantastických 24,29 s (+0,2) s, ve finále pak zvítězila časem 24,40 s s náskokem 86 setin před Agátou Kolingerovou........   

Radost z titulu a skvělého času střídal smutek z promarněné šance, troufám si tvrdit, že v optimálních podmínkách mohla Kačka běžet pod hranici 24,00 s , ale na kdyby se nehraje....

Malou útěchou pak Kačce bylo její vítězství na MS středních škol v čínském Wuhanu,které se konalo týden po MČR. Kačka tam závodila po strastiplném celodenním letu a velmi krátké aklimatizaci, přesto dokázala zvítězit ve vynikajícím čase 24, 72 s při protivětru -2,1 m/s !!!!!! V tuto chvíli měla Kačka pořád formu jak řemen a kdyby odcestovala na šampionát do Kolumbie, kdo ví, jak by to dopadlo...... Ale to jsou opět ona kdyby....

Po návratu z Číny a 3 týdenním tréninkovém odpočinku se Kačka dokázala pustit s novou vervou do přípravy a odměnou jí byl první a zcela nečekaný bronz na MČR do 22 let, když ve finále dokázala porazit i obě účastnice juniorského ME solidním časem 24,71 s (v rozběhu 24.65 )

Letošní bilance 3 mistrovských titulů, jednoho bronzu, 2. místo na MU na 200 m, 1. ve štafetě, 1. místo na MS středních škol ve Wuhanu na dvoustovce a lví podíl na vítězství štafety , není špatnou vizitkou, malá hořkost přece jen zůstává.

Hořkost, která ale spíše mladou slečnu motivuje do ještě usilovnější práce, s cílem dokázat, kde leží její možnosti. Pokud Kateřina vydrží po celou dobu přípravy s takovým zápalem, jaký od začátku nové přípravy ukazuje, zůstane zdravá a bude mít trochu pověstnéo štěstíčka, keré se k ní letos otočilo malinko zády, věřím , že může dosáhnout na své vysoko postavené výkonnostní cíle.

Plány:

V příštím roce Kateřina přestupuje do kategorie juniorek, které mají vrchol sezóny MS v Kazani. Limity budou na "svět" přísné, navíc ročník 97 je silný i na domácí scéně. Přesto by se Kačka, jejímž dosavadním největším sportovním úspěchem je bronzová medaile a 4. místo z EYOF, které se konalo před 2 lety v holandském Utrechtu do Ruska na světový šampionát podívala. Mimo obou sprinterských tratí se v příštím roce představí i na hladké 400 m a také na čtyřstovce s překážkami. Vysokým ambicím odpovídají i vysoko položené výkonnostní cíle. 

Výkonnostní cíle pro rok 2016

60 m: 7,55 s (hala)

100 m: 11,85 s

200 m: 23,87 s 

400 m: 54,90 s

400 m př.: 59,80 s

J.V.29.10.2015

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved