"Vlčata" - 2016

Absolutní výkonnost na dráze není pro Adrianku, Terezku a Barunku kvůli jejich věku ještě rozhodující. Děvčata zatím trénovala a i příští rok tomu bude stejně jen  3 x týdně. Tréninky jsou koncipovány tak, aby odpovídaly harmonickému a přirozenému vývoji jejich organismu.  Ani jedna z "vlčat" není předčasně akcelerovaná,  o to víc mne může těšit, že v  roce 2016 se můžou pochlubit několika hezkými výsledky, které rozhodně stojí za pozornost.

ADRIANA FORNŮSKOVÁ

Drobné Adrianky, která teprve v říjnu dovršila 13 let jsem si všiml na první pohled. Svým rychlým kotníkem a subtilní postavou mě hned připoměla začátky Kačky VÁVROVÉ a nic nezůstala dlužna ani svou výokností. Rozená sprinterka s námi začala trénovat od podzimu loňského roku a poctivý trénink a přiznejme si i přirozené výkonnostní přírustky spojené s dospíváním přinesly své první ovoce. Adrianka se zlepšila na 60 m z 8,53 s na 8,16, když s větrem dokázala běžet dokonce čas 8,11 s, na stopadesátce z 20,46 s na výtečných 19,20 s ! Tímto časem Áda dokonce figuruje na 13. místě mezi českými žákyněmi a ze svého ročníku je tato mladá slečna dokonce 2.(!!) nejrychlejší českou žákyní !!!! 

Áda byla v průběhu sezóny největší oporou družstva starších žaček, když zaznamenala řadu vítězství nad staršími, až o 2 hlavy většími děvčaty a úspěšně reprezentovala také Zlínský kraj na mezikrajovém utkání. Na podzim se podívala i na své první mistrovství republiky, kde sbírala cenné zkušenosti, které se jí budou v příštím roce moc a moc hodit. 

 

TEREZA SKLENÁŘOVÁ

Terezka je doslova objev letošní sezóny, který jsem objevil na Poháru rozhlasu. Technicky trošku "neučesaná" jasně vyčnívala nad svými vrstevnicemi a opět mě zaujal její rychlý kotníček, který ovšem dokáže využit i při vertikálním skoku. Terka dokáže přirozeně skloubit svou rychlost s odrazem a tak máme po dlouhé době ve skupině i dálkařku.

Největšího úspěchu dosáhla letos Terezka právě v dálkařském sektoru, když v září na Přeborech Moravy a Slezska dokázala v konkurenci 60 závodnic vybojovat skokem dlouhým 480 cm svůj první moravský tiitul !!! Na EKAGu v Brně si pak doskákala pro nový osobní rekord, když jen těsně oddolala 5 metrová hranice a Terka skokem 496 cm si doskočila ve velké konkurenci závodnic z 13 evropských zemí pro hezké 4. místo. O týden později tento svůj osobáček ještě o 1 cm vylepšila.  V celostátních tabulkách ml. žactva je Terezka v dálce na 8. místě, neztrácí se ani na sprintu. Šedesátka za 8,45 s , stopadesátka za 20,40 s a také třístovka za 44,68 s řadí teprve 12 letou Terezu rovněž mezi dvacítku nejlepších českých mladších žákyň a hlavně jsou velkým příslibem do příštích let. Myslím, že se máme na co těšit.... :)

 

BARUNKA JELÍNKOVÁ

Barča je ze všech 3 dívek nejstarší, i když i ona zůstává příští rok ještě v kategorii starších žákyň. Po slibně rozběhlé halové sezóně Barču trochu přiibrzdila bolest hlezna, způsobená obdobím dospívání a růstu. Barčin posun oproti loňskému roku nebyl proto tak strmý, ale velice mě potěšil výsledek v dálkařském sektoru 484 cm se kterým je ve svém ročníku v kraji nejlepší a i šedesátka za 8,42 s a stopadesátka za 20,15 s by měly být dobrým odrazovým můstkem pro výkonnost v příštím roce. Také Barča svým bodovým ziskem patřila k nejpilnějším sběračkám v dresu Slovácké v letošním roce a nejinak tomu bude určitě i v roce příštím.

Příští rok už budou mít všechna 3 děvčata cíle zase o něco malinko vyšší. Vzhledem k zápalu, který je provází a k poctivosti v tréninku, nemám obavy, že by se jim jejich cíle pro příští rok nepodařilo splnit :)

J.V.3.11.2016

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved