Bronzový "šok" v Třinci, vylepšení PB o sekundu a půl !!!!!!

Student VŠ stavební v Brně  nám přišel do skupiny jako 21 letý ze skupiny Jiřího Sequenta přesně před 2 lety se solidním osobním rekordem 48,86 s, který ošem zaběhl již o rok dříve, roce 2014. V roce 2015 již výkonostně stagnoval a dokázal nejlépe zaběhnout čas o 6 setin horší, než bylo jeho dosavadní maximum.

V prvním roce příravy pod mým vedením si David především zvykal na nový styl trenérské práce i tréninkových prostředků, které do té doby nepoužíval, nebo používal jen okrajově. Přesto se nám hned v prvém roce společné přípravy podařilo vylepšit osobák z roku 2014 na 48,75 s a tímto časem obsadil hezké 4. místo na MČR "22". Na MČR dospělých mu jen těsně unikl postup do finále a v celkovém pořadí skončil na 10. místě..

Posílen úspěchem se David s novou chutí a entuziasmem vrhl do tréninkové přípravy. V hale získal moravský titul a postup do 6 členného finále mu těsně unikl. Nakonec  na národním šampionátu skončil 10. Halovou sezonu uzavřel  časem 49,46 a o 3 desetiny sekundy si vylepšil své halové osobní maximum z roku 2014.....

Jarní příprava se nám vydařila a já už při závěrečném soustředění v Itálii jsem viděl, že pokud se nic v závěru nepokazí budou se dít věci. David doslova vlétl do sezony jako uragán, když při 1. extraligovém kole na Julisce výrazně vylepšil svůj osobní rekord  časem 48,05 s !!! O 2 týdny později na Přeborech Prahy opět časem 48,11 s atakoval 48 sekundovou hranici a nejinak tomu bylo i týden před MČR v Třinci na 2. kole slovenské nejvyší soutěže, kde běžel v dešti výborných 48,14.

Na MČR do Třince odjížděl atlet SSK Vítkovice v dobrém rozpoložení, ale vracel se s nově nabytým sebevědomím jako jiný člověk :).Už v rozběhu, který se běžel za příšerného počasí,  naznačil své možnosti, když časem 48,13 s porazil favorizovaného Michala Desenského a poprvé ve své kariéře postoupil do "dospěláckého" finále. Navíc přímým postupem. 

To co ale předvedl David ve finále pak  vyrazilo dech nejen mně, ale všem přítomným !!!! Po skvěle taktickém rozložení sil na trati, předvedl na hlavní cílové rovince neuvěřitelný finiš a zdálo se, že 22 letý rodák z Ivančic, snad nemá laktát. Metr za metrem ukrajoval dlouhatánským krokem poslední metry nenáročnější atletické disciplíny a do cíle doběhl na neuvěřitelném 3. místě v novém fantastickém osobním rekordu, 47,48 s !!!!! Ten starý vylepšil o více jak 6 desetin a to je opravdu nevídané. Navíc přemožitele našel jen v českých reprezentantech, suveréním Patriku Šormovi, který zvítězil  vlkým náskokem před ostatními soupeři a Davidu Němečkovi, na kterého v závěru hodně dorážel a nakonec doběhl za ním o pouhých 22 setin. Až za Davidovými zády zůstali favorizovaní Michal Desenský (47,63), Lukáš Hodboď (47,68), nebo Kuba Veselý (47,85 s)...VIDEO s Davidem ve 3. dráze :ZDE

Úspěch jako hrom a naše společná radost byla doslova bezbřehá. Svělé, zcela  nečekané umístění a fantastický osobní rekord bylo velkou odměnou pro nesmírně poctivého atleta, který královně i přes náročné vysokoškoleské studium obětuje veškerý volný čas. Navíc nový osobní rekord je i absolutním oddílovým rekordem SSK Vítkovice a to jejich dres v minulosti oblékali takoví borci jako František Břečka, Robert Změlík, Petr Lichý, nebo Ondřej Veselý....

Na akademickém MČR o 2 týdny později skončil David na druhém místě, když s ohromým náskokem zvítězil v 1. běhu, do druhého pak pořadatelé něčekaně nasadili Jana Chlopčíka, který běžel o 2 desetiny rychleji než David a  akademický titul mu vyfoukkl před nosem...... 

V druhé polovině sezony se David, který už pro něj neměl žádný vrchol se atletikou více bavil. Své povinnosti vůči SSK Vítkovice si však plnil a i jeho bodový zisk při 2.kole EL a posléze ve finále v Plzni zajistilo extraligovou příslušnost družstva mužů i v příštím roce. 

David si vylepšil v letošním roce osobní rekordy i na 60 m (7,19), 200 m (22,14) i 300 m (34,82)....

A právě další rozvoj rychlostních schopností s nárustem práce v oblasti speciální vytrvalosti, který si dnes už 23 letý atlet může dovolit, by mělo znamenat další výkonnostní progres v pozoruhodné atletické kariéře tohoto nejlepšího moravského čtvrtkaře současnosti !!!

J.V. 22.10.2017

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved