Boča si z Hodonína odvezl 2 osobní rekordy !!!

Za téměř ideálního atletického počasí se v Hodoníně uskutečnilo 1. kolo soutěže družstev mužů. Toho využil  z naší skupiny dokonale jen Tomáš Boček, který startoval na obou sprinterských tratích 100 a 200 m. Vašek strávil celý minulý týden na zájezdě v Anglii, kde nachodil desítky kilometrů po galeriích, obchoďácích, muzeiích a podobně a tak jsme se těžkým srdcem rozhodli jeho start pro tentokrát oželet. Po 32 hodinách strávených v autobuse při zpáteční cestě, by jeho start asi pozbýval smyslu...

Naopak Tomáš po celý týden vykazoval v tréninku dobrou formu a i když se v den odjezdu necítil nejlépe ( bolest v krku, žaludeční potíže) na ovále na sobě nedal nic znát. Už v rozběhu stovky si po technicky dobře běženém závodě, vytvoři časem 11,97 s nový osobní rekord a zajistil si postup do finále B. Další z hradištských sprinterů Lukáš Argiriu, běžel v rozběhu o setinu hůře a to byla pro Toma velká výzva - porazit jLukáše v přímém souboji. Ve finále pak Tom bohužel žalostně zaspal a hned po startu ztratil dobré 2 metry , přesto se elektronická časomíra zastavila v cíli na solidních 12,00 s. Škoda v případě lepšího startu mohl Tomáš usilovat o čas pod 11,90 s. I Tak ale Tomáš potvrdil, že jeho větrných 11,98 nebyla náhoda a ve zcela regulerních podmínkách svůj dosud nejrychlejší zaběhlou stovku ještě o 1 setinu vylepšil.

V běhu na 200 m jsme tajně doufali na čas pod 24,00 sek. Tentokrát to ještě nevyšlo. Tom pro změnu vystartoval výborně, hned v prvních metrech stahnul handicap závodníka v dráze před sebou a až do 170 m to skutečně vypadalo na velký výkon, pak však Tom zcela nečekaně vytuhl a bylo po nadějích. Tomovi přece jen ještě  chybí vyšší úroveň sprintreské vytrvalosti a tak jsme se museli spokojit s osobákem, jehož nová hodnota je 24,29 s. Tom ale může být spokojený, běhá na úrovni loňských časů výborných hradištských mládežnických sprinterů Máry Řezníčka či Honzy Koběluše a nakonec si ze dvoustovky odnesl i cenný skalp, ne zcela připraveného Lukáše Argiriu, který ještě vloni běhal dvoustovku za 23,18 s. Navíc Tomášem  stanovený cíl pro letošní rok byl 25,20 s, takže se asi nestačí sám překvapovat. No a Tomáš ví, že to je teprve začátek.....

Tom ještě rozbíhal B hradištskou štafetu ve složení Boček, Zajíc, Blaha, Vávra, která časem 46,70 s vybojovala hezké 4. místo a cenných 7 bodů pro družstvo.

Na závodech jsem ještě koučoval nadějného hradištského dorostence Míru Břusteka, který projevil přání s námi trénovat. Míra skočil i přes řadu technických nedostatků solidních 615 cm , záleží už teď jen na něm a jeho tréninkové píli, zda využije svou šanci k dalšímu výkonostnímu růstu.

J.V. 25.5.2009

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved