Vašek si přivezl z Hodonína osobní rekord

Prázdninové kolo soutěže družstev se pro nás nekonalo právě v ideálním termínu, poněvadž jsme na začátku týdne zahájili 2. přípravné tréninkové období, aby jsme se mohli ve zbývající části sezóny představit v ještě zářivější formě než doposud. I přes únavu z tréninkových objemů (kopce, tempa, kruháčky..) se kluci postavili k závodu čelem a splnili svou povinnost vůči družstvu, kterému pomohli svým bodovým ziskem ke krásnému celkovému 3. místu. Pozoruhodné bylo, že i trenér měl tentokráte více času , nebyl tak zatížen koučováním, že si mohl odbýt svou letošní  poměrně úspěšnou premiéru ve vrhačských disciplinách.

Na startu tentokrát chyběl Mirek Břustek, kterého znovu začala trápit záda v bederní oblasti a konečně také navštívil lékaře, který mu předepsal 14 denní klid a pak se uvidí. Minimálně návštěva kvalitního fyzioterapeuta nás nemine a Míra bude muset tvrdě zapracovat na posílení korzetu. Je to škoda, poněvadž Mirek se po příchodu k nám do skupiny do trénování pořádně zakousl a z hlediska tréninkové morálky mu nešlo nic vyčíst. Bohužel vleklá bolest, která ho trápila už několik měsíců nás začala limitovat a tak se musí dát Míra nejdříve do pořádku zdravotně a pak se teprve můžeme zakousnout  do tréninkových dávek. Mírovy ale nic neuteče , určitě bude brzy fit a začne zase ukrajovat ze svých plánovaných tréninkových dávek. Celá skupina mu drží palce !!

A teď k vlastním závodům. Tomáš Boček se představil obětavě na obou sprinterských tratích a ve štafetě. Obětavě píši proto, protože Tomáš cítil  v nohách přece jen únavu minimálně z hlubokých výpadů s "Evženem" a chvilku koketoval s myšlenkou vůbec nestartovat. Nakonec předvedl časy za které se nemusí stydět i když patří k tomu horšímu standardu co Tomáš letos na těchto tratích předvedl. Stovku tedy běžel za 12,23 s a dvojnásobnou trať za 24,46 s. Chybou pořadatelů nakonec nenastoupil do finále B a tak jsme se už nemohli pokusit čas ze stovky vylepšit.

Vašek Vlček se na stovku v únavě necítil, ale na start dvoustovky se postavil. Zatáčku vyběhl velmi hezky, pak už byl běh zatížen přílišnou snahou a působil poněkud křečovitě. I tak ale proťal Vašek cílovou pásku v nejlepším letošním čase 24,13 s a v přímém souboji porazil mimo jiné brněnského Hertla, který už na této trati zaběhl 23,66 s. Vašek vylepšil svůj osobák o 24 setin a jeho ambice  při vyladění leží určitě pod hranicí 24,00 s. Oba borci pak nastoupili v "áčkovém" složení štafety, která ve složení Kočenda, Boček, Vlček, Vondráček vybojovala časem 46,01 s hezké 2. místo a cenných 9 bodů.

Trenér se premiérově představil v kruhu, nejdříve diskařském a posléze i koulařském. I přes téměř nulovou tréninkovou přípravu (priority už přece jen leží jinde :-) ) hodil v disku slušných 35,38  m a brány finále mu zůstaly zavřeny jen o pár centimetrů, naopak finále koule mu už neuteklo i když s výkonem 11,78 m zas až tak moc spokojen nebyl. I on ale 6 body za 9. a 7. místo přispěl družstvu k solidnímu celkovému výsledku.

Teď nás čekají 2 týdny tvrdé práce, 22.7. bychom se měli představit na podpůrných tratích v Břeclavi při atletické středě.

 

J.V. 13.7.2009

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved