Honza přistál v dějišti dorosteneckého ME !!!

Po několikahodinovém letu z Prahy s přestupem v Istanbulu přistála ta letišti hlavního města Gruzie - Tbilisi výprava českých dorosteneckých reprezentantů, jejímž členem je i spriinter Vlčí smečky JAN VÁCHA !!!! Dnes už půjde lehčí trénink, jehož součástí by měl být i oficiální trénink se startérem, ve čtvrtek v 10:20 hod  se již postaví na start rozběhu  stovky. Honzův cíl se kterým na 1. dorostenecké ME odjíždí je postup do semifinále, které se běží ten samý den odpoledne v 18.25 hod místního času, u nás bude tedy o 2 hodiny méně. Finále pak je programu v pátek ve 21.05  hod a my vás budeme prostřednictvím našeho webu o Honzově cestě evropským šampionátem pravidelně informovat.

Pojďme si zatím alespoň něco málo říct o městě, kde se šampionát nachází. Tbiilisi je o nco málo větší než Praha a žije v něm přiibližně 1,7 miliónu obyvatel.Toto starobylé město se sovětští architekti snažili přetvořit podle měřítek socialistiického realismu, naštěstí uspěli jen zčásti. Na periférii města sice najdeme řadu nevzhledných panelových sídlišt, centrum Tbiliisi si však zachovalo svůj orientální ráz.

Největší zajímavostí města jsou asi sirné lázně,které jsou veřejné a fungují úpně stejně jako v dobách Osmánské nebo Perské říše, které kdysi měly Gruzii střídavě pod kontrolou.Lázně tu kvetly i v době, kdy se Gruzie dostala pod ruskou nadvládu, místo si oblíbil i sám velký ruský básník, prozaik a dramatik Alexandr Puškin.

Pokud by sem naši mladí čeští repreznetanti zavítali, tak by za mírný bakšiš maséři řádně zvalchovali tělo, za neustálého polévání horkou sirnatou vodou, která zde přímo pod lázněmi vyvěrá.

Pozornosti našim mladým atletům jistě neujde monumentání socha Matky Gruzie (Kartlis Deda) vybudována v 70. letech minulého století. A pokud by se někdo zajímal o historii obšírněji mohl by navštívít třeba i muzeum nejkrvavějšího diktátora 20 století Josefa Visarioviče STALINA. Ale pozor na nejslavnějšího rodáka se v Gruzii nenedává... Ti vzdělanější sice připustí, že udělal řadu neomluvitelných "chyb", ale jinak to byl prostě velký Gruzinec, který porazil Hitlera......

 Tak a příště, zase více o atletice :)

J.V. 12.7.2016

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved