HONZA NA EVROPU !!!!!!

Na historicky první dorostenecké Mistrovství Evropy, které se koná v gruzínské Tbillisi se nominoval člen Vlčí smečky JAN VÁCHA !!!! Honza poběží 100 metrů a jeho jméno v nominaci  figuruje i mezi 6 štafetmany, z nichž 4 poběží "Medlay relay".

To o čem jsme v průběhu přípravy jen snili a pokorně mluvili jen šeptem se stalo skutečností !!! I přes nesmírně silnou konkurenci současné české dorostenecké špičky (vždyť například v běhu na 200 m hned 4 !!!) čeští dorostenci vyhověli nominačnímu kritériu ČAS opravňující jej  účasti na ME) se Honzovi podařilo probojovat na dorostenecké Mistrovství Evropy. V jedné disciplíně mohou startovat pouze 2 zástupci členské zeme IAAF a i přes skutečnost, že Honza splnil požadovaný limit již při Olympic Hopes , do poslední chvíle jsme nevěděli, zda do Gruzie opravdu odcestuje, protože i poslední víkend před uzavřením nominace se někteří mladí čeští sprinteři pokoušeli o překonání Honzova času... Nakonec pro nás vše dobře dopadlo a Honza může balit kufry, ke svému dosavadnímu vrcholu jeho atletické kariéry.

Honza k nám přišel v loňském roce z rodného Havířova od trenéra a bývalého vynikajícího sprintera  Tomáše Kopeckého, který u něj vytvořil solidní zákllad pro další výkonnostní růst.  Zatím se zdá, že svého rozhodnutí, za kterým stál i jeho táta litovat nemusí. Honza v letošním roce udělal velký výkonnostní skok a od doby, kdy jsem se začal pod jeho přípravu podepisovat se zlepšil na stometrové trati z 11,29 s na současných 10,88 s, přičemž s větrem dokázal Honza zaběhnout dokonce 10,79 s. Také na dvoustovce se pořádně vyšvihl a dnes se pyšní osobákem 22,13 s , přičemž jeho maximum, když k nám přišel bylo 22,80 s.

Letošní rok tak bude pro Honzu rokem samých premiér. Poprvé oblékl reprezentační dres (Olympic Hopes a MU v Brně), poprvé běžel pod magickou hranici 11,00 s, poprvé získal individuální medaili pod širým nebem na MČR  a v neposlední řadě, poprvé se podívá na vrcholnou atletickou akci !!!

Pracovitý Honza, který se na  tréniku nešetří a atletika je pro něj vším, si nominaci za svou oddanost královně sportu rozhodně zaslouží !!!!

Webové stránky k dorosteneckému ME, které začne již za 9 dnů: ZDE

J.V. 4.7.2016

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved