Semifinále vystavilo Honzovi stopku.....

Pouť evropským šampionátem skončila pro Honzu VÁCHU v semifinále. V prvním ze tří semifinále doběhl v čase 11,19 s na 7. místě, když za sebou nechal jen Nora Petera Anderssona (PB 10,84) a celkově obsadí 23. místo. Postup z rozběhu je však jednoznačným úspěchem 17 letého sprintera.

Že to nebude v semifinále jednoduché jsme věděli předem. Na stovce se sešla ohromná konkurence sprinterů s nesmírně kvalitními časy. Inu mistrovský šampionát "hormonálních poruch" jak se někdy taky dorosteneckým šampionátům, tak trochu hanlivě říká, dává prostor převážně vývojově akcelerovanějším jedincům. Podstatnější je, co budou borci předvádět za 3 - 4 roky, nicméně dle mého soudu, novinka v termínové listině, opodstatnění má. Mladé atletky a atleti zažijí atmosféru opravdu velkého závodu a získáné cenné zkušenosti, by se jim v budoucnu mohly moc a moc hodit.

Nejrychlejším semifinalistou byl Němec Alfa Milo Skupin, který dosáhl nejlepšího letošního evropského výkonu, když prolétl cílem 10,43 s.  Na finále bylo potřeba běžet 10,82 s. Dařilo se i druhému českému zástupci Štěpánu Hamplovi, kterému uteklo 8 členné finále o 1 setinu sekundy.... Účast 2 českých sprinterů na nejktratším sprintu v semifinále evropského šampionátu, je ale  dobrou devizou do budoucna a jistě oba mladé rychlíky nakopne do ještě usilovnější tréninkové práce :)