Vašek s Tomášem jako přes kopírák .....

Zcela ve stínu mimořádného výsledku Zdeny STROMŠÍKA pak zůstala účast dalších dvou členů naší skupiny Vaška VLČKA a Tomáše BOČKA. Oba zariskovali a risk se jim nevypaltil, bojovné srdces e však počítá a příště to už vyjde.

Vašek VLČEK, který byl technickým delegátem vybrán k běhům na 400 i 800 metrů, se nakonec rozhodl pro osmistovku. Jeho velká premiéra na vrcholné soutěži však pro něj nedopadla dobře. Václav nastoupil do soutěže se 12. nejlepším časem a pokud by se závod vyvíjel v jeho prospěch, dokázal jsem si dost dobře představit i jeho účast ve finále. Nestalo se tak a Vašek, který za poslední 4 roky běžel teprve třetí půlku, zaplatit na této trati tvrdě nováčkovskou daň.

Los Vaškovi příliš nepřál, poněvadž do rozběhu vyfasoval samé tempaře, nicméně první kolo se běželo relativně pomalu, což Vaškovi jako běžci rychlostního typu mělo vyhovavat, vždyť ve smečce zkušených půlkařů byl bezpečně nejrychlejším běžcem a mohl spoléhat na svůj finiš. Nicméně byl to právě Vašek, který po prvním kole se snaži rozhýbat zpomalené běžce a trošku nepochopitelně nasadil k trháku na protilehlé rovince. Místo vyčkávání a rozbalení to v posledních 200 metrech, Vašek začal soupeře předbíhat již v  zatáčce  po proběhnutí cílem 1. kola a bylo vymalováno. Na 600 sice ještě vedl, ale zkušení draci, jej přejeli jak vlak a demoralizovaný Václav pak už na rovince jen s velkým vypětím doklusal v podpůměrném  čase 2:00,31 min... Tak jsem to aslespoň zkusil, řekl lakonicky v cíli a to je heslo, které já budu vždy respektovat a dokáži jej ocenit. Co se nepovedlo dnes, může vyjít už příště....

Jestli Václav ukázal sice bojovné a odvážné srdce, tak Tomáš BOČEK se musel na čtyřstovce úplně zbláznit. Ze 7. dráhy vyletěl jako kdyby po něm někdo střílel a bojoval o holý život. Srovnal všechny handikapy v první zatáčce , dvoustovku proťal ve vylepšeném osobním rekordu a bylo taktéž vymalováno. Na třístovce by si sice ještě pořád připsal osobní rekord, ale posledních 100 m taktéž doklopítel za 16 sekund a výsledek byl trisktní.  Čas přes 51,00 s si žádal urychlenou nápravu, tu Tomáš zčásti naplnil na druhý den, kdy běžel solidní dvoustovku 3 setiny za osbním rekordem. Časem 22,34 v nesmírně silné konkurenci, tak na ovále zanechal přece jen výrazně lepší dojem než na čtyřstovce.

Již zítra se představí oba na Přeborech Přerova. Nejdříve  Vašek zaútočí na šestistovce na letilý rekord Jendy Vávry , posléze se oba přestaví na třístovce a i tam se absolutní oddílák Toma Vondráčka třese v základech. 

 Kluci formu mají jako hrom, ne nepovedené vystoupení v Táboře, kde běželi mnohem více srdcem než rozumem, jsme už zapomněli a jdeme vstříc novým výzvám !!!'

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved