Tomáš Daněk si vylepšil na půlce osobák o 5 sekund !!!!

Překvapivého, ale velice hezkého výsledku dosáhl Tomáš DANĚK při 19. ročníku Hradištských memoriálů. Závody byly bohužel poznamenány velice slabou účastí na kterou doplatil iTomáš, poněvadž byl ke svému startu na který se moč těšil, přihlášený jako jediný závodník !! Na poslední chvíli vypomohl v roli pacemakera Vašek Vlček, v té době trénující na stadioně v posilovně. Tomášovi ochotně rozběhl prvních 400 metrů v mezičase za 58,5 s a pak už na to byl Tomáš úplně sám.... Ale s osaměním běžce si Tom poradil obdivuhodně. Po mezičasu na 600 m za 1:30 mi, což je mimochodem o 2 sekundy lepší čas, než je Tomášův osobní rekord na této trati, jsem věděl, že Tomáš tentokrát už příležitost nepustí. I když v posledních 200 metrech přece jen trošku ztratil, časomíra v cíli nakonec ukázala čas 2:05,32 min, což je čas, kterým Tomík překonal osobní rekord o více jak 5 sekund !!! Zdá se, že se sázka změnu v přípravě zatím vyplatila a Tomáš ještě nemusí říct na půlce poslední slovo. Aby se ale podíval pod 2 minutovou hranici musel by Tomáš nyní výrazně zvýšit objemy kilometráže tempové, ale i obecné vytrvalosti, kteé jsou momentálně u něj tak na pětině doporučených objemů. Což bude rozhodnutí, které by platilo hlavně až pro podzimní přípravu. Nicméně každé Tomášovo zlepšení v běhu na 400, ale i 200 metrů znamená mnohem komfortnější prostředí na trati osmisetmetrové. Zatím tedy velká gratulajda!! Pro v přípravě poctivého Tomáše, bude jeho dnešní výkon jistě velkým povzbuzením.

Druhý náš zástupce Tomáš VONDRÁČEK se představil na trati 200 metrů, které se konají jako memoriálový závod a připomínka brzkého a smutného skonu, mého dlouholetého atletického kamaráda a spolužáka Tomáše Suchého. Druhý Tomáš - Vondráček uctil jeho památku tím nejlepším způsobem a sice vítězstvím. Nicméně s časem 22,90 s Vondrys zase tak moc spokojen nebyl. Příčinou byl úpon v třísle, který jej v posledních dnech hodně v tréninku omezuje a který dal o sobě hodně vědět právě v zatáčce. Po ucítění bolesti Tomáš výrazně povolil v úsilí, ale svůj závod nakonec doběhl a čas 22,92 s na úvod sezony, při protivětru 1,4 m/s není zas až tak špatný.

Celkově se nám tento týden a vstup do sezony hodně povedl. Využili jsme nádhreného počasí ke kvalitním výkonům s řadou osobních rekordů. Nad všemi samozřejmě ční úterní výkon Zdendy Stromšíka a jeho čas 10,56 s na  stometrové trati, kterým si řekl o letenku do katalánské Barcelony, kde se v červenci tohoto roku koná vrcholná atletická soutěž juniorů - mistrovství světa.