Žeň osobních rekordů !!!!!

Bez jedné vyjímky se v Uherském Hradišti na tradičních Memoriálech představila celá kompletní tréninková skupina a nutno neskromně říct, že jejich  výkony byly vskutku ozdobou nedělního mítinku. Pozornost regionálních médií i přítomných diváků poutal zejména pokořitel limitu na MEJ v italském Rieti Zdeněk STROMŠÍK, Ten se nejdříve představil v běhu na 100 m a byl z toho znovu parádní výsledek. Zdenek v  absolutním bezvětří dokázal, že jeho včerejší výkon v Olomouci nebyl žádnou náhodou a v osamoceném běhu opět , tentokrát na setinu přesně vyrovnal ostrý limit ČAS opravňující jej ke startu na letošním MEJ v italském Rieti. Čas 10,65 s je současně překonaným rekordem stadionu, který byl do dnešního dne v držení Jardy Šmotka ze Zlína a měl hodnotu 10,76 s.

O 2 hodiny později se Zdeněk postavil společně s dalším členem skupiny Tomášem BOČKEM ke startu dvoutovky. Zdena bravurně vyjel zatáčku a jen zatuhlých posledních 20 metrů zapříčinilo, že Zdeněk na stinu přesně "jen" vyrovnal své osobní maximum !!! Časem 21,69 s kraluje uherskohradištský sprinter zcela suveréně českým tabulkám dospělých a po dvou letech dokázal, že je schopný běžet velice slušně i dvoustovku !!! Jeho čas je navíc novým absolutním oddílovým rekordem !!!

Zdendovi Stromšíkoví dnes skvěle sekundoval i Tomáš BOČEK. Ten už v tréninku dával o sobě hodně vědět a ukazoval, kde můžou ležet jeho ambice !! Tomáš dnes překonal svůj absolutní osobní rekord o plných 27 setin a čas 22,33 s je pro něj na úvod sezony, výsledek jako hrom !!Navíc Tomáš dělal na trati skvělý dojem a může do příštích soubojů jít s velkým sebevědomím a optimismem :)

Tomáš pak navíc obětavě pomohl ještě rozběhnout Vaškovi VLČKOVI závod čtyřstovky ve kterém do cíle osamoceně vbíhající Václav, dosáhl nejrychlejší premiérové čtvrtky  na úvod roku !!! Dnešní jeho čas 50,22 s ovlivnil i silný protivítr v úvodních 200 m a Vašek opravdu může být se svým prvním letošním výkonem ze čtvrtky, notabene- v sólo závodě, velmi spokojený.

Spokojená může být také nejmladší členka skupiny Kateřina VÁVROVÁ. Ta dnes měla nabytý program, když se představila podvakráte v běhu na 100 m a jednou na dvoustovce. Nejmladší účastnice startovního pole nejdříve v rozběhu zaostala v běhu na 100 m jen 17 setin sekundy za zkušnou o 5 let starší Janou Sotákovou a vytvořila si časem 12,58 s skvělý osobáček !!! Ve finále pak uhájila za Janou druhou pozici, její čas byl už ale 15 setin horší...

Bez sebemenších zkušeností pak nastoupila Kačka k běhu na 200  metrů.  Kačka běžela tuto distanci podruhé v životě a prvních 50 metrů to sice vypadalo, že si Kateřina spletla sprinterskou 200 m dlouhou trať s disciplínou 1 km (!!) , ve druhé polovině trati pak Kačka řádně zatáhla a byl z toho nejen nový osobní rekord 26,03 s , ale i celkové cenné vítězství v závodu. 

S Kačkou se skvěle držela a velkou radost mi dnes udělala Simona SEDLÁČKOVÁ. Ta dnes běžela dvoustovku výrazně lépe, než včera v Olomouci a ze svého osobního rekordu ukrojila více jak 3 desetiny !!! Simčin dnešní čas 26,58 s.

Start do nové sezony se nám tedy výrazně povedl a všichni se prezentovali velice kvalitními výkony, z nichž vyčnívá samozřejmě výkon Zdendy Stromšíka na stovce, kterým splnil kritérium účasti MEJ.

Přeji všem členům skupiny nadále HODNĚ ŠTĚSTÍ do dalších bojů,  v honbě za co nejlepším výsledkem  !!

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved