Kačka zvítězila v běhu na 100 i 200 metrů !!!!

Atletické ženy ze Slovácka se objeví po letech ve druhé nejvyší české soutěži. Po bojovných výkonech celého družstva dokázaly na body těsně porazit tým Vyškova a zajistily si tak pro příští rok účast v 1. národní lize. Na bodovém zisku se podílela i obě naše děvčata Kačka Vávrová a Simča Sedláčková.

Kateřina, na kterou čeká vrchol podzimní sezóny za 14 dnů na MČR žactva se představila v pohodové formě. Nejdříve si dokázala v běhu na 100 m poradit s mnohem zkušenějšími a staršími soupeřkami a v protivětru (-1,1 m/s) dosáhla velice solidního výsledku 12,40 s. Nebýt nepříjemného protivětru její čas mohl být ještě lepší. Na druhé straně Kačka předvedla na startu tzv. "vpadnutí do výstřelu" a upřímně řečeno, kdyby startér usoudil, že její reakce byla předčasná, hádat bych se s ním nešel....Bez přítomnosti zátěžových bloků ukazující startovní reakce by nešlo případný spor rozsoudit. Zkušený zlínský startér usoudil, že reakce byla v pořádku a Kačka proběhla vítězně cílem.

Také druhá naše zástupkyně Simona SEDLÁČKOVÁ si připsala na stovce 2 bodový zisk za 5. místo, s časem 13,19 s, byť v protivětru, ale zcela určitě spokojená nebyla. Už to tak vypadá, že na letošní sezónu, bude chtít Simča raději rychle zapomenout. I přes skutečnost, že si ve všech disciplínách letos vylepšila osobní rekordy, s jejich hodnotou spokojená není a ani být nemůže. Od sezóny jsme si v jejím případě oba slibovali víc, nicméně jsem pevně přesvědčen, že po důkladné podzimní přípravě udělá sympatická, v přípravě nesmírně poctivá dívka, už v hale velký výkonostní skok. 

Obě holky pak nastoupily i na dvojnásobnou distanci. Zde opět Kačka předvedla solidní běh, za který si připsala znovu vítězství a další 7 bodový zisk. Čas 25,75 s běžený opět v protivětru (-0,9 m/s) je v tomto období výborný a i když Kačce po prázdninách trochu chbí na rychlostní vytrvalosti, se žákovskou stopadesátkou si na mistroství poradí bez problému   Simča už trochu rezignovaně zaběhla svůj letošní nejhorší čas 27,88 s a ten v poměrně kvalitně obsazeném poli na bodový zisk stačit nemohl. Náladu si pak Simča trošku spravila svou první čtyřstovkou, byť běženou  ve štafetě. Běžela velice hezky, uvolněně a na svém úseku rozhodně ostudu neudělala. Očka ji v cíli zářily a dokonce se mi zdálo, že by si dokázala svou přítomnost na této obávané distanci představit i častěji....

Tento týden čeká zejména na Kačku náročný program, v úterý a ve středu odjede společně se Štěpánkou do Brna obhajovat  na největší evropský mládežnický závod (EKAG) svá loňská prvenství, v neděli pak vypomůže svým kamarádkám v týmu k co nejlepšímu výsledku žákovského družstva při Přeborech Moravy. Simona pak za týden v dresu Hodonína bude usilovat o postup mezi nejlepší dorostenecké celky Česka, dva dny nato se rozjede soutěž škol, populární Corny cup. 

Zdena de facto ukončil svým vítězstvím na MČR "22" sezonu a bude se  v příštích dvou týdnech bavit tenisem s trenérem aby mu konečně oplatil  porážku ze soustředění v Nymburku , Vašek pak v pondělí pomalu zahájí přípravu na následující sezónu od které si hodně slibuje a měla by mu pomoci k naplnění jednoho životního snu 

J.V. 7.9.2013

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved