Hradišťanky v Třinci opět zářily !!!!

Ani chladné a deštivé počasí na třineckém oválu nemohlo odradit bojovně naladěný tým uherskohradištských dorostenek od jejich vytyčeného cíle se kterým vstupovaly do 2. kolo dlouhodobé soutěže moravských družstev. Holky po fantastickém výsledku z 1. kola, kdy před dvěma týdny v Břeclavi překvapivě zvítězily, obsadily v Třinci druhé  místo, kdy přemožitele našly jen v početně silném týmu Frýdku Místku. V celkovém pořadí po dvou kolech se tak děvčata dělí o 1. místo právě s Frýdkem Místkem, před takovými atletickými mládežnickými "giganty" jako jsou týmy Vítkovic, Olympu Brna či Zlína....

Početně nevelký tým se stejně jako v kole 1. opíral o několik silných individualit, které do bodové pokladnice přispěly značnou částkou bodů. Pojďmě si dnes trochu netradičně rozebrat bodové zisky po jednotlivých disciplínách a ukázat, kde leží síla hradištského kolektivu, která se letos stára o překvapující, ale o to více těšící výsledek. 

100 m (20 bodů): Sprinty jsou zásluhou Kateřiny VÁVROVÉ a Majky ŠIMLOVIČOVÉ naší parádní disciplínou. Děvčata po skvělých výkonech obsadila 1. a 2. místo a to v součtu znamenalo 20 bodový zisk.

200 m (20 bodů) Analogicky stejná situace, první dvě místa patří zásluhou Kačky a Majky Hradišti, bonusy navíc je Kaččin nový vynikající osobák 24,41 s a Majka, která rovněž překonala své osobní maximum(25,16) pak překonala i tzv. A limit SLovenského atletického svazu, opravňující ji k účasti na Evropském mládežnickém olympijském festivalu (EYOF) v Tbillisi a vyhověla i mírnějšímu limitnímu požadavku, který jí posouvá k účasti na MS 17 letých v kolumbijském Cali.

400 m, 800 m, 1500 m, 1500 m př.,3000 m: (0 bodů !!) KATASTROFA !!! Na běžecké tratě od 400 m výše nemá oddíl, který má velkou tradici středotraťařských a vytrvaleckých běžkyň minulosti jedinou zástupkyni !! Na vynikající výsedky let minulých,  jaké předváděly hradištské běžkyně v čele s  Ivou Jurkovou můžeme dnes již jen nostalgicky vzpomínat :( .

4 x 400 m př. (0 bodů) Dlouhou štafetu jsme vzhledem k závodní vytíženosti hlavních opor týmu, po zralé úvaze tentokrát neobsadily.

100 m př. (18 bodů) Opět vítězství a cenných 11 bodů pro družstvo zásluhou Kačky RESSLEROVÉ, která si v Třinci vylepšila časem 15,07 s výrazně osobní rekord a zařadila se na výborné 7. místo celostátních tabulek. Kačce dobře sekundovala i hostující Eva ŠVEHLÁKOVÁ, svěřenka trenéra Milana Nožičky ze zlínského AC, která za čas 15,73 s brala 5. místo a 6 bodový zisk.

300 m př. (11 bodů)  Dlouhé ploty  se pomalu taktéž stává naší parádní disciplínou !! V Břeclavi jsme zásluhou dvou Kateřin - Vávrové a Resslerové obsadily první dvě místa, v Třinci "vlčice" zvolila jinou kombinaci disciplín a tak Kačce již nemohlo nic a nikdo zabránit v přesvědčivém vítězství !!!  Čas 46, 31 s přinesl vítězství a dalších 11 bodů a Kačka se tak společně se svou jmenovkyní Vávrovou stala největší "sběračkou" bodů hradištského týmu !!! Skvělá atletka a bojovnice pro dužstvo nepostradatelná !!

výška (10 bodů): Krásné druhé místo Šárky POLÁŠKOVÉ, které stačilo 152 cm k 9 bodovému zisku, doplnila hostující Karolína Vlčková (AC Zlín) 1. bodem za 10. místo. 

dálka (17 bodů): Tady se zásluhou dvou svěřenkyň Jiřího Brázdila - dcery Terezy a Marie ŠKRDLÍKOVÉ můžeme zase "prsit". Holky obsadily  v početně silném startovním poli druhou a třetí pozici, překvapivě výše stanula mladší Maruška, která za výkon 523 cm brala 9. bodů, Terezce stačilo 517 cm v chladném počasí na 8 bodový zisk.

trojskok (17 bodů). Opět hradištská parádní disciplína a to stejně jako ve skoku dalekém zásluhou Terezy BRÁZDILOVÉ a Marie ŠKRDLÍKOVÉ.  Terka, která vede v trojskoku i dororostenecké celostátní tabulky, nemá v sektoru konkurenci a za výkon 11,66 m připsala hradištskému kolektivu dalších 11 bodů. Trosjkokanská premiéra se skvěle vydařila o rok mladší Marii, kterou výkon 10,43 m posunul na 5. pozici.

tyč (0 bodů): naše bída. Opravdu by se nenašla v Hradišti jediná dorostenka, která by překonala laťku ve výšce 200 cm ??? Takový výkon by bohatě na bodový zisk stačil.... Ale prý se už blýská na lepší časy :)

disk (2 body): Skromné 2 body za 9. místo Anety Fridrichové .

kladivo (23 bodů) : NAŠE RADOST !!! Svěřenky Jana Horáka Aneta MAŇÁSKOVÁ a Aneta FRIDRICHOVÁ, doplněné o hostující Natálku ZELINKOVOU získaly uherskohradištskému kolektivu v kladivářském sektoru 23 bodů a kladivo se tak stalo naší nejúspěšnější disciplínou !!!!

oštěp (0 bodů) Bohužel opět nula ...... 

Toliko řeč čísel, z kterých je jasné, že početně nevelký tým, opírající se o několik silných individualit, má směle nakročeno do finále MČR družstev, které proběhne v září a kam postoupí 3 nejlepší moravské celky a přidá se 6 týmů z Čech. Pokud kolektiv "Hradišťanek" výrazně nepodcení prázdninové kolo, jejich cestě do finále nejlepších 10 kolektivů Česka nemůže již nic zabránit....

J.V. 24.5.2015

 

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved