Čtveřice "Vlčí smečky" míří na Tábor !!!!

"Běží bratří běží, hrr na ně !!! " Tak to býval slavný husitský pokřik, po kterém následoval zpravidla drtivý útok husitské zálohy pěchoty a lehké jízdy. Bojovat celým srdcem do Tábora odjíždíme i my , jen jinými zbraněmi, Cepy, halapartny a palcáty vyměníme za rychlé nohy :)

Do hlavního města husítů, vysíláme letos své 4 nejrychlejší "zbrojnoše". Všichni se představí vesměs ve sprinterských disciplínách a svou kůži nebude chtít rozhodně nikdo prodat lacino.

Zdeněk STROMŠÍK

Naše nejžhavější želízko na zisk medaile má na Tábor jen ty nejlepší vzpomínky. Před 3 lety zde v nádherném souboji s Pavlem Maslákem ve finále stovky vybojoval svůj první mistrovský titul, navíc vyšperkovaný českým juniorským rekordem 10,32 s !!! Tento čas je navíc druhou nejrychlejší stovkou historie, jaká byla na domácích atletických šampionátech k vidění. Rychleji běžel v olympijském roce 2008 jen Lukáš Milo, který se časem 10,26 s nominoval na olympijské hry v Pekingu.

Vúbec Zdeňkova  bilance šampionátů pod širým nebem za poslední 3 roky je unikátní. Na MČR do 22 let zvítězil 21 letý sprinter "Vlčí smečky" 3 x za sebou a mezi dospěláky po vítězství v roce 2013, bral v letech 2014 stříbto, v loňském roce po nespravedlivém vyloučení ve finále stovky vyšel naprázdno. Cestu za domácím titulem mu bude chtít překazit zejména  nejrychlejší český sprinter průběžných tabulek a český rekordman na trati 100 m Honza VELEBA. Na jejich vzájemný souboj si těším jistě nejen já.

45 minut po finálovém běhu stovky se pak postaví na start česká reprezentační štafeta, jejíž je Zdeněk finišmanem a pokusí se svým výkonem přesvědčit všechny přítomné, že si zaslouží startovat na evropském šampionátu v Amsterdmau. Tzv " Relay Qualifying List" (ZDE) hochy do Holandska  zatím posouvá, ČAS stanovený limit (39,40)  nikoliv.

Kateřina VÁVROVÁ

Pro Kateřinu to bude na mistrovském šampionátu dospělých pod širým nebem premiéra a já věřím, že úspěšná. Kačka má totiž formu jako řemen. Letošní sezona zatím Katce mimořádně vychází. Vytvořila si osobní rekordy na 60 m (7,60 s) 100 m (11,92 s) , s větrem 2,6 m/s běžela dokonce 11,68 s !!) 150 m (18,17) i dvoustovce 24,22 s. Kačka, která byla členkou juniorské reprezentační sprinterská štafety, která se na ZT v Ostravě kvalifikovala českým rekordem (45,34) na juniorské mistroství světa v Bydhošti, sní účasti na tomto světovém šampionátu i v individuální disciplíně. Limity na juniorský šampionát jsou přísné 11,66 resp 23,87 s, nicméně průběh sezony a zejména poslední tréninkové časy naznačují, že by jí rychlý táborský ovál k tomuto snu mohl pomoci. Uvidíme, nechme se překvapit, Kačka umí překvapovat dokonale :D :D

Jan VÁCHA

Také pro Honzu je šampionát v Táboře premiérou mezi dospělými. Společně se Štěpánem Hamplem jsou na stovce nejmladšími účastníky z 24 členného pole nejlepších českých sprinterů, ale čas 10,88 s jej k účasti plně opravňuje. Navíc Honzík dokázal běžet s větrem již 10,79 s a taktéž má splněný limit na ME dorostenců, které se koná v červenci v gruzínské Tbillisi. Určitě bude jen a jen dobře, když se týden před českým šampionátem dorostu trochu mezi nejlepšími českými sprintery současnosti otrká a já pevně věřím, že pokud budou u Jordánu panovat dobré klimatické podmínky může své letošní maximum ještě vylepšit....

David CÉSAR

David je jediným členem Vlčí smečky, který nepoběží v dresu Slovácké Slavie, ale bude hájit barvy Vítkovic, kam na jaro přestoupil z brněnského klubu. Davidovou hlavní disciplínou je čtyřstovka, ale technickým delegátem byl vybrán i na trať poloviční. Student vysoké školy stavební by si jistě rád vylepšil na čtvrtce své letošní maximum (49,15 s), kterého dosáhl minulý víkend při extralize v Plzni a stejné přání má i na dvoustovce, kde o víkendu za osobním rekordem zaostal jen o 2 setiny sekundy. Formu tedy, stejně jako ostatní má, teď zbývá už jediné. Prodat ji na atletickém  ovále !!!

TAK DRŽTE NÁM PROSÍM PALCE !!!!

J.V.16.6.2016

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved