Adam = bodový terminátor !!! 

Mužstvo hradištských mužů, které v loňské roce sestoupilo z 1. NL to bude mít v letošním roce hodně těžké, V týmu chybí největší opory mužstva v minulých letech. Z naší skupiny značný bodový zisk vždy získávali Zdeněk Stromšík, Vašek Vlček nebo Tomáš Boček. První dva jmenovaní letos hostují za extraligový celek Vítkovic, Tomáš Boček, který opustil skupinu a připravuje se v Praze pod vedením trenérky Blažkové obléká dres USK Praha. Za brněnskou Univerzitu hostuje další úspěšný "sběrač bodů" minulosti Martin Sklenář, který si odbyl o víkendu  na Kladně úspěšnou extraligovou premiéru, když obsadil cenné 3. místo.

A tak otěže po úspěšných oporách let minulých musejí převzít nové tváře. No a v případě Adama ZELINKY se to podařilo bezezbytku. Naše nová akvizice obětavě nastoupila hned ke 3 individuálním startům a také jako finišman sprinterské štafety. Své starty pak přetavil ve 3 vítězství a jedno druhé místo a pro družstvo získal neskutečných 33,75 bodů, tedy plnou třetinu z celkového počtu 97 bodů Slovácké!!!! 

Ale popořádku. Dnes byla jedna věc nad nebe jasná. Že o útocích na osobní rekordy nemůže být dnes řeč. Citelný chlad a tradiční olomoucký jižní protivítr na sprinterské rovince byly důvodem, že dnes šlo především o body. 

V úvodní disciplíně, v běhu na 100 m dosáhl Adam letošního nejhoršího času, když po tragickém zaspání na startu zaběhl v protivětru  -1,6 m/s  čas 11,71 s a musel se sklonit před dalším Hradišťákem Patrikem Kočendou, který byl v cíli o 4 setiny sekundy rychlejší . No a pak už Adam jen vítězil...

Při premiérové čtyřstovce, která jej v závěru asi musela hodně bolet překvapil řadu zkušenějších borců a čas 52,29 s je na úvod bezvadný. Po speciálním tréninku a nabytí nezbytných zkušeností, bude Adam schopen brzy atakovat hranici 50 sekund.

Na dvoustovce si se sprintery zahrával opět silný protivítr. V prvém nejsilnějším 1. běhu ve kterém nastoupil i Adam  vál nejsilněji a sice o síle -3,2 m/s i tak se našemu borci podařilo zaběhnout čas 23,30 s a především si zapsat další vítězství v početném startovním poli s náskokem více jak 4 desetin !!!

No a v závěru úspěšného dne Adam dospurtoval jako finišman vítězné sprinterské štafety , která běžela ve složení Kočenda, Jelínek, Hrabinec, Zelinka a na druhý kvartet Přerova v cíli získali 1,5 sekundový náskok. ...

Ani tak úctyhodný bodový zisk, který Adam družstvu přinesl, však nestačil na lepší jak 5. místo v druholigové soutěži....

VELKÁ GRATULACE !!!

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved