Do druhého kola ligy jsme nastupovali s jasnými cíly: vylepšit naše postavení v tabulkách před blížícím se Mistrovstvím republiky .To znamená předvést nejlepší letošní výkony a to platilo zejména u Mirka a Tomáše, poněvadž Vašek startoval pouze doplňkově na 200. Bohužel se nám vytyčené cíle tentokrát nepodařilo splnit a to z rozličných důvodů.

Mirek Břustek byl přihlášen na dálku a trojskok, tedy na discipliny, ve kterých by se měl představit v Ostravě při Přeborech republiky. Nakonec startoval pouze v dálce a i to s velkými obtížemi. Silná bolest zad v bederní oblasti mu znemožňovala se řádně rozběhnout, natož pak odrazit. Mirek se snažil bojovat, ale snaha nestačila na lepší než 8. místo a pro něj průměrný výsledek 580 cm. Na trojskok jsem ho už samozřejmě nepostavil. Míra zkusí nějaké vodní procedury a hned jak to bude možné navštívíme  společně fyzioterapeuta, který by nám měl pomoci. I tak jej chválím za bojovnost, i když méně je někdy více, ale Mirek to chtěl alespoň zkusit.

Tomáš Boček se představil ve dvou sprinterských disciplinách a štafetě na 4 x 400 m. Tento týden strávil celý na vodáckém kurzu při sjíždění Sázavy a voda odplavila i jeho formu. Nejdříve při krátkém sprintu zaběhl v rozběhu 12,18 s (w: - 0,2) ve finále B si pak ještě při silnějším protivětru (-0,8)o 4 setiny pohoršil. Protivítr, tentokrát o mnoho silnější (-2,8s) sehrál svou velkou roli i běhu na 200 m, kde Boča běžel téměř o sekundu horší čas než před týdnem a sice podrůměrných 25,04 s. Omluvou mu může kromě únavy z vodáckého kurzu být i fakt, že všichni borci, kteří běželi před týdnem v Hradišti, nebo při prvním kole v Hodoníně dosáhli dnes výrazně horších časů. (např. Dřímal dnes 24,15/ Hodonín23,57,Benko 22,61/22,12, Šajbidor 22,84/22,45, Juránek 23,86/23,27.....). Z tohoto výčtu, lze usuzovat, že silný protivítr srážel závodníkům cca 0,5 s, ale i tak žádná sláva. Ve čtvtkařské štafetě pak Tomáš předvedl celkem solidní 3. úsek na hranici svých současných možností.

Vašek se na start dvoustovky těšil, vždyť některé mezičasy, zejména ten z opavské třístovky dávaly důvod k optimismu. Vašek v běhu ve kterém nastoupil společně s Bočou zaběhl nakonec na setinu sekundy stejný čas jako před měsícem v Ostravě, kdy dvoukilo běžel po startu 800 a jako bonus mu jeden z trenérů vstoupil do dráhy a Vašek jej musel pracně obýhat....Čas 24,37 s jej určitě i přes silný protivítr neuspokojil. V jeho silách je určitě běžet na úrovni minimálně 23,80. Ale to se dostaví, věřím že při dobrých klimatických podmínkách už při příštím startu. Vašek rozbíhal i áčkovou čtvrtkařskou štafetu a jeho úsek byl pro mne asi nejsvětlejším momentem naší skupiny z celého dne. Velmi uvolněným během a v pohodě předával na druhé pozici v čase, který se pohyboval na úrovni jeho osobního maxima. V cíli pak, i přes solidní výkon,nejevil zdaleka známky totálního vyčerpání a to je dobrým příslibem pro dny budoucí. Štafeta ve složení Vlček, Vávra, Zajíc, Vondráček vybojovala časem 3:35,25 min. hezké 3. místo a 8 cenných bodů pro družstvo, které skončilo taktéž 3.

Do Mistrovství České republiky, které nás čeká za 14 dnů, už budeme jen tak dolaďovat, velkou pozornost budeme věnovat i nácviku štafet, kde ve spolupráci s 2 borci, ze skupiny Milana Běloška - Tomášem Vondráčkem a Márou Řezníčkem, má Uherské hradiště šanci dosáhnout znovu velice hodnotného výsledku v duchu tradice posledních let.

J.V. 6.6.2009

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved