Martina, Vašek a Tomáš si z Vídně odvážejí 5 nových os.rekordů !!!!

Vašek 400 m: 50,87 s 200 m 23,04     Martina 400 m 60,20 s   200 m 26,86  Tom 200 m:23,57

Silně obsazený mezinárodní mítik s řadou zvučných jmen  nám přinesl moře radosti. Mezi více jak sedmi sty atlety ze 33 zemí se neztratili ani naši mladí atleti. Ze silné mezinárodní konkurence se jim nepodlomila kolena a předvedli to nejlepší ze své současné výkonosti a z vídeňské metropole si odvážejí ze 6 startů 5 nových osobních rekordů, z toho 3 rekordy absolutní !!!!!

Ve velké formě se předvedl na závody natěšený a plně koncentrovaný Václav VLČEK. Ten do Vídně odjížděl s jasně vytyčeným cílem a sice atakovat své osobní halová maxima na obou tratích. To se mu povedlo dokonale a v běhu na 400 m dokonce překonal rekord absolutní a na poloviční trati se svému osobnímu maximu z léta přiblížil na 3 setiny !!! Vašek nejdříve nastoupil k běhu na 400 m společně se svým sparingem Tomem Bočkem, ostravským Jirkou Habichem a Maďarem Balasim s PB 48,60 s. Václav vstoupil do závodu odvážně, tak jak je u něj zvykem a do druhého kola vbíhal v mezičase na dvoustovce za 23,2 na první pozici, na třístovce kterou proťal za 36,2 stále vedl a toto vedení ztratil až v posledních metrech ve prospěch zkušeného o 8 let staršího Maďara. Ten sice proťal cílovou pásku v čase 50,60 s, ale byl později za opuštění dráhy diskvalifikován a tak vítězem běhu se nakonec stal Václav. Po nekonečně dlouhém čekání, na výsledky, kdy jsme tušili, že by to mohlo být hodně dobré, jsme se nakonec dočkali a výsledek stál za to. Václav poprvé překonal na čtvrtce hranici 51,00 s a to dokonce v hale a časem 50,87 s překonal o 62 setin nejen svůj 2 týdny starý osobák z Bratislavy, ale dokonce i rekord absolutní z léta, který měl hodnotu 51,25 s !!!!!! Václav, kterému v listopadu bylo teprve 17 let, stále okupuje mezi juniory v celostátní žebříčku čelné pozice.  V současné době obsazuje 6 pozici, v ročníku 93 mezi prvoročáky je třetí za oběma reprezentanty Patrikem Šormem a jen 6 setin za Tomem Vystrkem !!!!

Václav povzbuzen úspěchem ze čtvrtky nastoupil k běhu na 200 m s velkým sebevědomím a to se promítlo i do výsledku!!! I přes únavu z vyčerpávajícího 9 (!!) hodinového pobytu v hale předvedl Vašek už  v nočních hodinách (21:50) v 17. předposledním běhu dne, skvělou práci. Ze 3 dráhy dokonce tvrdě útočil prvních 150 metrů na skvěle připraveného Richarda Svobodu z Dukly Praha. Nakonec Vaškovi v závěru už trošku spadla kolena, ale i tak dosáhl na dvoustovce fantastického výsledku 23,04 !!! Nebýt únavy z vyčerpávajícího dne běžel pod hranici 23,00 s. Vaškova současná halová výkonost koreluje s výkonem minimálně 22,50 sekundy v létě. Včera zaostal na této trati za takovými sprintery specialisty jako jsou například dnes už Duklák Lichý (2010 -21,65) nebo zlínský Navrátil (2010 - 22,16) o 45 resp o 22 setin a to mluví za všechny komentáře. GRATULACE jako hrom skvělé vystoupení !!!!!!

Martina SALČÁKOVÁ to je moje sluníčko. Jak jsem se vždy bránil trénování holek, tak dnes jsem šťastný, že můžu tuto sice subtilní , ale  neuvěřitelnou vnitřní energií disponující dívku  trénovat a zasvěcovat ji do tajů atletiky !!! Že se Martina, coby zkušená sportovkyně (dorostenecká reprezentantka v házené), bude chovat pro ni dosud pořád ještě v ne zcela známém atletickém prostředí jako profesionálka, bych od této intelgentní dívky ještě očekával, ale že bude po 4 měsíční atletické přípravě předvádět takovou solidní výkonost a s neuvěřitelnou bojovností se rvát o  výkony, kterými atakuje přední pozice českých juniorských žebříčků, jsem nemohl očekávat ani ve snu. Včera Martina vylepšila své osobní maximum na čtyřstovce, pro kterou se snad narodila, protože ji běhá s velkým citem a lehkostí o celou sekundu a chybělo málo (20 setin) a padla hranice 60 sekund. Včerejších 60,20 s posunulo Martinu na skvělou 6. pozici českých juniorských tabulek a Martina, a tím jsem si jist, zdaleka neřekla své poslední slovo.  Po jarní přípravě může Martina běžet  v oblasti 59,00 s a příští rok by mohla usilovat  o mety nejvyšší.......

Martina pak stejně jako Vašek a Tomáš nastoupila v nočních hodinách ke svému druhému vystoupení včerejšího dne. A ani zde nezklamala a časem 26,86 s znovu vylepšila svůj osobák a udělala sobě i mně velkou radost. I na této trati se Martina vklínila mezi TOP TEN českých juniorek. Momentálně je 8. a i ona může svůj čas ještě v letošní hale vylepšit.  Nezbývá mi,stejně jako ve Vaškově případě Martině poděkovat za skvělé vystoupení a popřát ji hodně štěstí v jejím dalším  počínání na atletických oválech :-) . Velká GRATULACE i tady !!!

Tomáš BOČEK vyzrává v opravdového atleta a i včera jsem se o tom mohl přesvědčit. Čtyřstovku Tomáš rozběhl trošku opatrněji (300 m za 38,2) ale i tak dosáhl v cíli kvalitního výsledku 52,84, jen 2 desetiny za osobákem. Tomáš chtěl asi malinko víc, ale jeho výkonost je nyní vysoce stabilizovaná a mohlo by to ulítnout. Tomáš je znám svými pověstnými úlety, kdy například v loňské hlavní sezoně po nevýrazných výkonech zpočátku sezony, předvedl zničehonic 2 (!!) sekundové zlepšení osobního maxima na čtyřstovce, tak se nechám překvapit jestli se mu něco podobného nepovede i letos. Rozhodně má Tomáš na to, aby už v hale běžel pod 52,00 s. I tak ale Tomík časem 52,69 s obsazuje doposud 10. pozici českých juniorských tabulek a nechává za sebou mimojiné takové borce jakými jsou například 4. z  loňského dorosteneckého  šampionátu nymburský Šindelář s osobním maximem 50,43 či vynikajícího, zejména půlkaře ostravského Grecmana, který běžel v loňském létě už čtvrtku za 51,06 s (půlku umí tento borec za 1:53..)

Zlepšenou práci v oblasti rychlostní vytrvalosti pak Tomáš využívá i na trati poloviční a včera Tom už potřetí vylepšil osobní halové maximum, tentokrát na 23,57, což je mimo jiné stejný čas jakého zatím letos dosáhl finalista loňského šampionátu na této trati plzeňský Knížek ....... Tomáš absolovoval náročnou zimní přípravu s velkým zaujetím a  zodpovědností a první výsledky se začínají dostavovat, což mu jistě stejně jako trenérovi musí dělat velkou radost. I Tomáš, stejně jako Vašek  narozený na podzim patří mezi nejmladší juniory a i u něj je potřeba si uvědomit, že by v současné době mezi dorostenci, kam věkem ještě patří, figuroval v současnosti na 2. pozici celostátních tabulek !!!! Je velkou chybou české atletiky, že tyto skutečnosti neumí zohlednit, kdy 1.1. se stává tou hranicí, kdy mladý sportovec narozený po tomto datu je reprezentant a například o 1 měsíc starší borec, se stejnou či dokonce lepší výkoností, nemůže používat ani to minimum výhod, které nabízí například SCM. Těžko se pak divit, že se opakuje stále stejná situace. Převážně akcelerovaní žákovští šampióni, kteří využívali všech výhod, které systém může nabídnout a vysoké výkonosti dosahovali často jen díky dřívejší akceleraci tělesného vývoje, než díky tréninkové píly či vhodnosti tréninkových postupů, opouštějí čelní tabulkové pozice  a mizí v propadlišti dějin a investice do nich vložená přichází zcela vniveč....  Bylo by už na čase s tím něco dělat, hledat nová řešení a výběry provádět konečně sotisfikovaněji a s větší erudicí....

JV 2.2.2011

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved