Zdena porazil Bakyho v přímém souboji v novém halovém PB !!!

Na letošním největším halovém mítinku v Rakousku "Inddor Classic Vienna" se sešla  v aréně Ferry Dusika skvělá mezinárodní konkurence.  Mítinku se nakonec zúčastnilo více jak 650 závodníků doslova z celého světa a mezi závodníky nechyběli  zástupci a zástupkyně ze Spojených států, Barbadosu, Velké Británie či Jihoafrické republiky.  Do Vídně přijela také velká výprava českých reprezentantů z nichž se nejvíce dařilo Pavlovi Maslákovi na čtvrtce a Kubovi Holušovi na půlce, kteří zde rozšířili řady českých limitářů a již vybojovali účast na březnovém Mistroství světa v tureckém Istanbulu.

My jsme odcestovali dvěma auty ve složení Blanka Španělová, Tomáš Daněk, Tomáš Boček, Tomáš Vondráček, Vašek Vlček a Zdeněk Stromšík. Všichni jmenovaní se představili v dobrém světle a řada z nich opět překonávala svá osobní maxima, ať už halová či dokonce absolutní.

Nejhodnotnější výsledek si přiváží z města valčíků - Zdeněk STROMŠÍK. Ten se po více jak 8,5 (!!) hodinovém čekání dočkal svého startu na dvoustovce, ale čekání se vyplatilo !!! Los jej svedl do přímého souboje s loňským 9. nejrychlejším dorosteneckým sprinterem světa a dvojnásobným medailistou na tratích 100 a 200 m z EYOF 2011 Markem BAKALÁREM. Marek, který se pyšní letošním druhou nejrychleji běženou mužskou šedesátkou v Česku (6,80 s !!!) a jeho osobní rekordy  z loňska mají hodnotu 100 m - 10,62 s a 200 m 21,57 s (!!!)  je Zdenovým velkým rivalem od žákovských let a na jejich osobní souboje se vždy moc těším. Poprvé se střetli v prosinci roku 2009 při Vánoční hale na Strahově a byl z toho hned nadvakrát překonaný český rekord  na 60 m. Zdenda vyšel ze souboje jako vítěz  a jeho halová šedesátka za 6,93 s je dodnes platným žákovským českým halovým rekordem. Baky byl tenkrát o 3 setiny pomalejší..... Naposledy došlo k jejich vzájemnému souboji v Písku při MČR "22" a oba dorostenci  si z Písku v konkurenci  až o 6 let starších závodníků přivezli medaile. Úspěšnější byl tentokrát Marek, který vybojoval zlato, Zdena si odvezl ze šampionátu cenný bronz, když se mimo Bakyho musel sklonit, už jen před Vaškem Zichem z Dukly. Za sebou pak nechal řadu zvučných sprinterských jmen jako Honzu Jirku, Martina Říčaře či Jendu Hrnčíře...... Zdenda zkrátka dokázal, že když je zdravý, prohrává moc nerad a také, že je definitivně zpátky.  Vítězství nad Markem v osobním halové rekordu 22,20 s má tudíž svou, nejen symbolickou cenu 

Ve velice dobrém světle se představil ve Vídni i Tomáš BOČEK. Ten, ač znevýhodněn nasazením do 1. dráhy předvedl takticky velice dobře rozložený závod a v běhu na 400 m si vylepšil nejen halový osobní rekord, ale o jednu setinu dokonce překonal rekord absolutní z loňského léta. Čas 51,04 s znamená, že Tom je momentálně 5. nejrychlejším juniorským čtvrtkařem Česka a o takovém postavení by se nám v loňském roce ani nesnilo !! Tomova systematická a poctivá příprava se mu začíná vyplácet..... Na dvoustovce už to po 7 hodinovém čekání nebylo  to pravé ořechové, ale z prvé dráhy, kterou Tom znovu vyfasoval se toho  moc udělat nedá ani ve Vídni. I tak je Tomův  včerejší  čas 23,42 s jeho doposud druhou nejrychlejší běženou halovou dvoustovkou.

Mnohem lepší dojem než před 10 dny dělal ve Vídni Tomáš VONDRÁČEK. Ten se rovněž představil v náročném dvojbloku disciplin 400 a 200 m a ani jeho nezaskočilo 7 hodinové čekání mezi jednotlivými starty. Časák byl pro nás sestaven bohužel tak nešťastně, že mužské čtyřstovky mítink ve 14:15 zahajovaly a dvoustovky je pár minut před 22 hod uzavíraly.... My ale vzhledem k deficitu atletické haly na Moravě a sibiřským teplotám za okny, využíváme každou příležitost si zazávodit  a závody nám zároveň poslouží i jako kvalitní trénink.  Proto přinášíme ony oběti v podobě neúměrně dlouhého čekání. Naštěstí v příjemné a dobře vytopené hale. Tomáš, byť jeho běh nese ještě pořád technické nedostatky (příliš se se čvrtkou bije a neběží ve švihu) dosáhl včera času 50,52 s a to je nejen druhá nejrychlejší čtvrtka Tomovy kariéry, ale i nejrychleji běžená halová. Na poloviční trati pak letošním nejlepším časem 22,75 s zaostal jen 1 setinu za osobákem halovým.

Vašek VLČEK po náročném vystoupení v neděli v Bratislavě si stěžoval hned v úvodu na doznívající únavu, přesto i on, byť se mu včera nepodařilo vylepšit osobní maxima dosáhl hezkých výsledků na obou tratích. Na čtyřstovce je bohužel pro jeho techniku běhu 1. dráha, kterou Vašek vyfasoval nadělením, ale Vaškovi nelze nic vytknout. Tentokrát velice slušné rozložení tempa a čas 51,14 s by byl při startu ze 3. či dokonce 4. dráhy o půl sekundy rychlejší. Na dvoustovce pak se Vaškovi, byť již ve viditelné únavě podařilo ze druhé dráhy podběhnout papírového favorita, tmavého Reid Leviho z Velké Británie s os. rekordem 22,12 s a takové vítězství se cení. Vašek rychle dohání 10 denní tréninkové manko způsobené lednovým virovým onemocněním, jeho časy jsou stabilizované, včerejší mítink nám znovu posloužil jako ten nejkvalitnější trénink a Vaškova výkonost bude stoupat jen a jen nahoru..

Úspěšné vystoupení ma za sebou i Tomáš DANĚK. Kdeže loňské sněhy jsou, kdy Tomík běhal halové čtyřstovky za 57,0 s i hůře.... Včera si Tom, pro kterého byl jistě start ve vídeňské aréně velkým zážitkem znovu vylepšil absolutní halový rekord na této distanci již na 53,42 s a takovýto výkon by ho v loňském roce v juniorském žebříčku řadil mezi jména takových borců jakými jsou Daniel Grecman, Dominik Žižka, či Mirza Selimovič.... Tom se letos konečně našel a v létě nejsou časy v oblasti 52,0 s pro něj rozhodně žádnou utopií.

Velké mezinárodní konkurence se při svém teprve druhém startu mezi registrovanými nezalekla ani Blanka ŠPANĚLOVÁ. Nenechte se zmást křehkou krásou něžné blondýnky. Blanka má za sebou mnohaletou, tvrdou gymnastickou průpravu a umí na tréninku pořádně a bez remcání zabrat. Zatím pracujeme na odstranění některých technických nedostatků jejího běhu, ale Blanka se učí velice rychle a její výkonost roste jako z vody. Včerejších hezkých 8,36 s  se brzy může přetavit v čas pod 8,00 s!! Potenciál na to Blanka rozhodně má.

Výsledky ze včerejších závodů najdete na tomto odkazu:

J.V. 1.2.2012

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved