Tatry bolely

Těmito slovy by se dalo uvodit krátké shrnutí právě ukončeného soustředění ve Vysokých Tatrách. Jak je zřejmé z několika přiložených snímků, byly tréninkové dávky ordinované trénery Atletiky s radostí Jardou Vlčkem a Martinem Michalským, mnohdy téměř destrukční. Ovšem, jako po těžkém direktu otřesený boxer Rocky Balboa, naši andílci vždy znovu a znovu zvedli svou týranou tělesnou schránku a vydali se vstříc dalším dávkám.

Letošní sestava Jabloneckých andílků byla největší za dobu, kdy do Tater jezdíme. Přesto se díky pomoci Kamily Ajšmanové, podařilo přepravit celou skupinu najednou jedním velkým pohodlným autem. A tak ve středu minulého týdne mohli Vojta Karásek, Kačka Hornová, Pája Karešová, Karolína Kořínková, Barbora Bradová, Veronika Milotová a Kamila Ajšmanová začít ukrajovat první úkoly nemilosrdného tréninkového plánu.

Všechny tradiční tréninky jsme zvládli skvěle

Letos nám tolik nepřálo počasí jako v letech minulých. Slunné počasí, které jsme si užili v prvních dnech, kdy při kopcích běhali andílci jen v tílku, vystřídalo následně zataženo a nakonec také sněžení. Přesto díky pečlivému sledování předpovědi počasí prakticky na všech dostupných serverech se podařilo splnit všechny tradiční části soustředění. Celodenní výstup přes Bystré sedlo s průchodem Bystrou Lávkou ve výšce 2113 m n.m. Kruté kopce na které vzopomínají i takoví borci jako minulí účastníci jako třeba Václav Vlček. Či legendární výstup-výběh k chatě Pod Soliskom po sjedovce. Mnohými považovaný za nejhorší věc, kterou kdy zažil....

Turistika na Bystré se letos vydařila i přesto, že panovala mlha a vlhko. Ovšem pocit, kdy po několikahodinovém stoupání člověk proleze onou myší dírou se nedá popsat.

Všichni andílci zaznamenali zlepšení

Výběh na Solisko byl letos okořeněn několika překvapeními. Největším bylo zcela jistě vytvoření nového rekordu Atletiky s radostí, Vojtou Karáskem. Jeho výkon 23 min a 5 vteřin znamenal vylepšení absolutního rekordu ASR. Ten byl v držení Vaška Vlčka z doby, kdy byl ve skvělé formě. Vojta mně tímto výkonem utvrdil v přesvědčení, že trať 400 metrů bude pro něj dobrá volba.
Dalším překvapením pak byl skvělý výkon Páji Karešové jež nakonec zdolala trať na třetím místě za Vojtou a Davidem Cesarem. Její čas mi doslova vyrazil dech zlepšení o téměř tři minuty na 27 min 59 sec znamená, že Pavla je definitivně zpět !

Kačka Hornová si některé tréninky doslova protrpěla a Solisko bude pro ni asi do konce života synonymem hrůzného zážitku. Právě proto však musím před ní smeknout s jakým odhodláním a energíí se do těchto nepříjemných tréninků pouštěla. Její úsměv na konci každého tréninku, pak budil optimismus ve všech ostatních andílcích.

Kamila Ajšmanová, která cca před třemi měsíci slezla z operačního stolu po operaci achilovky a patní kosti udivuje své lékaře. Historka o tom, že tak krátce po tak těžké operaci prošla Bystrým Sedlem v mnohém narušuje učebnice lékařské vědy. Její operatér opravdu žasne, ostatně stejně jako já.

Kára Kořínková mohla jako zkušená horská vůdkyně předávat své loňské zkušenosti Verče Milotové a Báře Bradové. Ty toho také náležitě využily. Zejména Verča Milotová udivovala svou připraveností. Jak já, tak Jarda Vlček čekáme na to co tato dívenka v příští sezoně předvede.

Při posledním, také tradičním tréninku, kolem Štrbského Plesa, zvládli všichni andílci svou porci dvou nebo tří koleček také v nejlepším součtu časů.

Po návratu nás čeká několik dní odpočinku a následně se znovu vrháme do plného tréninku.

Vesta se zátěžemi, kopce, schody a činky budou našimi společníky, krutými a nemilosrdnými !

Takže andílci GO !

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved