První květnový den - svátek práce jsme společně s miniandílky oslavil v německé Pirně osobními rekordy v příjemném počasí.

Na tradičním žákovském mítinku v německé Pirně, kam každoročně míří autobus mladých atletů z Jablonce se neztratili naši miniandílci. Dovezli mnoho medailí. Anežka Voštová a Karolína Kořínková zcela ovládly skok do dálky a běh na 60 metrů překážek - zde obsadili ve velmi dobré německé konkurenci první a druhé místo.
Karolína si vytvořila nový osobní rekord v dálce 446 cm a Anežka se rekordu přiblížila na 3 cm jejích 456 cm znamenalo vítězství.
Na sprinterské trati 75 m se zase lépe umístila Karolína která skončila druhá a bramborovou medaili o 1 setinu "získala" Anežka.
Také ostatní andílci se snažili, na medaile to však nestačilo. Terezku Vlasákovou trápila bolavá pata a Páťa Janů se musí ještě trošku srovnat s technikou a pak medaile jistě přijdou.

Co bych k mítinku ještě uvedl je, že mítink probíhal s příslovečnou německou důsledností a v naprostém dodržení časového pořadu. Není vyjímkou, že sprinty - včetně překážek probíhaly dokonce souběžně na obou protilehlých rovinkách a časy byly měřeny elektricky ! I pro ty nejmenší děti které skoro neviděly přes břevno překážky. Při účasti více jak čtyř set závodníků je nutno jen smeknout před organizátory.

Jaký to rozdíl proti následujícímu závodu našich větších andílků na krajském přeboru družstev, který se konal v sobotu.
Za počasí skutečně nikdo nemůže a teploty kolem pěti stupňů nad nulou skutečně nedávají mnoho šancí na solidní výsledek.
Co však je opravdu tristní byla skutečnost, že tyto závody probíhaly za takzvaného ručního měření... nejspíše návrat ke kořenům atletiky. První start sprintů byl zpožděn o 40 minut a tak se stále zahřívající se atleti a atletky nezmohli na žádné mimořádné výkony.
Celé závody pro mně ztratily jakýkoliv půvab a tak jsem se jen modlil aby se někdo nezranil. Běhy v elasťákách nestály za nic a Kačka Hornová ani Val Hres, Vojta Karásek či Tomáš Dostrašil nepředvedli žádný výkon jež by stál za zmínku.

No uvidíme jak se bude dařit dále. Ve čtvrtek 8. května se andílci pokusí o reparát při sprinterském trojboji v Liberci.
Dále se pak těším na start Karolíny Kořínkové a Anežky Voštové na Krajskémn přeboru mladších žákyň na kterém bychom chtěli uspět v neděli. Věřím, že výkony holek na tomto závodě nás oprávní ke startu na červencovém Mistrovství republiky této kategorie ve víceboji.

Takže sezona je tady. Počasí opět nezklamalo a jdeme na to !