Body, body, body.......

to je to co andílci umí pro svá družstva sbírat, to je důvod proč mít andílky v družstvu !

Klára Michalská s Amčou Rappovou v letošním roce hostují za výrazná juniorská družstva AK Olymp Brno. První kolo proběhlo v Ostravě a holky svým družstvům pomohly co bylo v jejich silách.

Amča má bohužel poslední dobu problémy s kolenem, které se projevují hlavně při sprintu. Z toho důvodu nakonec startovala v kouli a v dálce. V kouli se nám moc nevedlo a silovou připravenost jsme nedokázali díky technice zvládnout k nějakému slušnému výkonu. Hod 8,90 zůstal za očekáváním, ovšem vzhledem k tomu, že jsme kouli trenovali naposled asi před rokem nedalo se nic moc jiného čekat. Alespoň jsme měli více času na přípravu ve skoku dalekém.

Začátek byl stejný jak jej známe ..... první dva pokusy a dva přešlapy..... Něco jiného však na těch pokusech přeci jen vidět bylo. Amča se snažila do prkna zatáhnout a využít své rychlosti, kterou má. Bylo potěšující sledovat jak dravě se rozbíhá. Třetím pokusem mi předvedla, že je přece jen již vyspělá atletka s naprostou lehkostí skočila 549 což bohatě stačilo na finále. Ve finále se pak ještě zlepšila na 574 což nakonec znamenalo druhé místo neboť posledním pokusem jí výkonem 577 přeskočila další z hostujících v dresu AK Olymp Brno, slovenka Mokrášová. Tím byly pro Amču závody ukončeny a mohla si jít dát na Atom ovocné knedlíčky ....

Klára se postavila ke startu na 100 m překážek chvíli po Amče. Slovenka Mokrášová se ukázala také jako výborná překážkářka a nakonec Kláru vyprovokovala hned v prvním závodě ke zlepšení osobního rekordu o více jak dvě desetiny na 14,57, stačilo to na 2 místo za zmiňovanou slovenskou juniorkou.

Asi o pět hodin později začínal trojskok. Bylo to v podstatě naše první skákání z celého rozběhu a tak jsem byl trošku nervózní. Zvláště když jsem věděl, že v treninku jsme zatím nepolevili a závodíme z plné přípravy. Klárka mně však přesvědčila, že by letos ráda atakovala hranici 13 metrů. Výkon 12,42 byl vylepšením venkovního osobního rekordu a zároveň tímto výkonem vyrovnala i absolutní osobák z haly.

Začátek sezony jako hrom.

Ostatní andílci se pak snažili bodovat pro družstva Jablonce.

Linda Mejstříková byla úspěšná jako dorostenka a zvítězila v prvním kole KP dorostenek na trati 400 m. Čas 61,07 zústal trošku za očekáváním. Linda jej však běžela osamocena - další soupeřka se jí dívala celou trať z velmi uctivé vzdálenosti. Na dvoustovce si Linda vylepšila osobní rekord na 28,02. Zlepšení o 8 desetin !  A vím, že to jisto jistě není poslední slovo. Také Linda nastupovala do závodu po týdnu ve kterém absolvovala dost těžké tréninky. V úterý nastoupí ke startu na své trati 800 m  při memoriálu Zuzky Krejčové v Liberci a věřím, že tam již bude ohrožovat osobní rekord.

Naše Mladé pušky měly pořádně rušný víkend. V sobotu sbírali hoši body pro dorostence Jablonce a v neděli zase pomáhali druřstvu B Liazu porazit družstvo AC Jablonec mužů v krajském přeboru, což se beze zbytku podařilo.

Ondřej Rapp se ukázal ve skokanských disciplínách. V dálce si vylepšil osobák na 583 cm a dokázal tak poprvé v souboji na dálku porazit svou sestru Amču. Ve výšce pak zdolal 170 cm. V  neděli již tak úspěšný nebyl, avšak jeho necelých 540 v dálce na body také stačilo.

Valeriy Hres v sobotu běžel stovku za 12,19 a dvoukilo pak za velice hezkých 24,11 cože je obrovský osobák v řádu vteřin.

Vojta Karásek také zlepšoval osobáky, trať 200 m metrů zdolal za 24,43 a stvku za 12,47.

Tomáš Dostrašil měl bohužel na svých překážkách kolizi na předposlední překážce a tak téměř v pádu dorazil do cíle za 17,11. Ale to jsou překážky, to se může stát.

Všichni andílci tak vstoupili do sezony úspěšně a teď to již posviští v závodním rytmu až k Mistrovstvím republiky.

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved