Nejlepším zástupcem Atletiky s radostí při mítinku Jablonecká hala 2011 byla Anna-Marie Rappová.

Výkony, které byly letos na mítinku vidět byly exeletní a mezi nimi se neztratila ani Amča, která se svým výkonem v dálce dostala do čela českých juniorských tabulek. O toto postavení se dělí se svou soupeřkou z velkých závodů s Míšou Nejedlovou.

Soutěž v dálce žen byla velmi dobře obsazenou soutěží, kde kromě výše uvedených juniorek, startovala například také nejlepší česká vícebojařka Eliška Klučinová či Naďa Zikmundová - dálkařka, která umí přes 6 metrů. Děvčata předvedla hezký dálkařský souboj, který pro sebe rozhodla výkonem 597 cm právě Eliška Klučinová. Na druhém místě skončila Naďa Zikmundová a na třetím - zásluhou lepších pokusů Míša Nejedlová. Amča se v této konkurenci neztratila a dokázala svým druhým nejlepším výkonem v hale - 575, že forma přichází.

Amča skákala v této sezoně poprvé a bylo to vidět, rozběh postrádal ještě dynamičnost a závěrečné zrychlení do prkna může být také lepší. Je to však nejlepší první soutěž v dálce v halové sezoně v karieře. Můžu jen pochválit a budu se těšit na další průběh sezony.

Kromě dálky však Amča startovala také na trati 60 metrů. V nejkratším sprintu si vzpomněla na to, že rychle běhat umí a hned v rozběhu, který se kryl se soutěží v dálce, zaběhla vynikající čas 7,86 s. Tímto časem se dostala do finále a tam pak zaklekla do bloků společně s takovými sprinterkami jako jsou Iveta Mazáčová anebo Kateřina Čechová, která nakonec finále vyhrála ve vynikajícím čase 7,39.

Amča se nezalekla velkých jmen po boku a v první dráze vybojovala skvělé 4 místo, když zopakovala čas 7,86. Za sebou zanechala například vynikající žákovskou sprinterku Janu Janoušovou a další výborné polské sprinterky. Vzhledem k tomu, že tou dobou již měla za sebou rozběh a šest pokusů v dálce - skvělý výkon. Z rychlosti Amči má velkou radost a věřím, že z toho budeme těžit také na skokanském sektoru.

Další vystoupením, které dokonce znamenalo celkové vítězství v disciplíně na mítinku byla čtvrtka Filipa Spury. Filip se na trať vřítil jak hladový pes a soupěřům z Polska nic nedaroval. Jeho běžecký projev byl bojovný a odhodlaný. Bohužel posledních 40 metrů mu totálně došlo. Už jsem myslel, že ani nedojde do cíle. On však z posledních sil zabojoval a nakonec cíloval v čase 53,22 na první místo. Tento čas je jen 3 setiny za Filipovým absolutním osobním rekordem a tak věřím, že během halové sezony ještě budeme moci jeho překonání oznámit. Přeci jenom čtvrtka za 52 by zněla lépe.

Filipa však mohu za jeho výkon jen pochválit.

Nejhůře z Atletiky s radostí dopadl Dominik Žižka. Po běhu na 60 metrů (kde se v rozběhu setkal se svým velkým vzorem Liborem Žilkou), který zaběhl v průměrném čase 7,58 bohužel rozšířil řady našich marodů. Dominika zradilo přední stehno a nebyl schopen zvednout při rovince nohu což je při čtvrtce dosti problém, takže z dalších závodů jsem ho odhlásil. No a aby tomu nebylo málo tak v neděli jsem dostal informaci, že Dominik lehnul s virózou. Budu se jen modlit abychom se stihli připravit na krajské přebory a na republiku.

Celkově byl letošní ročník Jablonecké haly výborným halovým mítinkem a dal vzpomenout na časy, kdy se zde běhaly české rekordy. Výkony Petra Svobody, Lucie Škorbákové, Kateřiny Čechové, Libora Žilky ale i například Romana Novotného ukazují, že v jablonecké hale se dá daleko skákat a rychle běhat.