Nový krajský halový rekord v trojskoku žen má od včerejška hodnotu 12,65 m a je v držení Klárky Michalské....

Tak trošku odzadu začínám pár řádků o včerejší Jablonecké hale.
Troskok žen byla soutěž ke které Klárka Michalská nastupovala po rozběhu a finále šedesáti metrů překážek. Bylo na ní vidět, že předchozí starty ji připravily o dosti sil. Tak trošku paradoxně nám to však pomohlo. Neboť skákání Kláry najednou nebylo tak křečovité a silové jako při předcházejících startech. Vrátila se do něj určitá lehkost a Klárka předvedla trojskokanský koncert. Výkony 12,60 12,56 a nakonec 12,65 mně potěšily a Klára s nimi atakovala i svůj absolutní osobní rekord 12,69 za kterým zůstala jen 4 centimetry.

Výkonem 12,65 KLára suverénně zvítězila. A jak dopadla o hodinu dříve na překážkách ?

Letos se na ženských překážkách sešla poměrně vyrovananá konkurence. Všechny závodnice se prezentovaly výkony pod 9 vteřin a výkonnost všech se pohybovala cca od 8,60.
Z českých závodnic to byly například Lucka Koudelová či Míša Nejedlová se kterými se Klára zná už od dorosteneckých let.

Finálový souboj s Luckou Koudelovou pak byl krásným atletickým zážitkem. Obě závodnice tento souboj přivedl k letošním maximům. Zvítězila Lucka Koudelová 8,75 Klára si zaběhla svůj třetí nejlepší čas v kariéře 8,79. Obě závodnice tyto výkony zařadily v letošních halových tabulkách mezi nejlepších 10 českých překážkářek.
S vystoupením Kláry tak panovala naprostá spokojenost.

A co ostatní ?

Mladé Pušky, Valeryi Hres a Vojta Karásek měli před sebou premiéru na skutečně již dospělé trati 400 m. Na obou byla vidět nervozita a jisté obavy ze souboje s touto obávanou sprinterskou distancí.
Musím říci, že oba svou premiéru zvládli slušně, Val zapsal 53,94 a Vojta 54,64. V podstatě jsem těmito výkony spokojen a věřím, že další zlepšení bude následovat.

Kačka Hornová startovala v pěkném závodě na 60 m. Běžela lépe než ve středu a vylepšila si letošní maximum na 8,30 rovných.

Nejméně se tentokráte vedlo Lindě Mejstříkové. Už při halové středě, kde se nám moc nepovedla čtvrtka, jsem viděl, že Linda není ve své kůži. Její projev byl bez jiskry a vypadal dosti unaveně. Na Lindě se podepsala viróza která ji postihla stejně tak jako většinu jejích spolužáků ze třídy. Bylo možná chybou vůbec nastupovat do včerejšího závodu. Nedá se nic dělat Linda zaběhla jeden ze svých nejhorších časů za poslední rok a časem 2:24 zůstala v poli poražených.

Nyní budeme muset vyléčit šrámy u těch, kterým se sobotní vystoupení nepovedlo a společně s ostatními se připravit na sobotní krajské přebory dorostu a juniorů.