Na jablonecké Střelnici osobáky nepadly......

42. ročník mezinárodního atletického halového mítinku "Jablonecká hala" je za námi. My jsme letos rádi přijali pozvání obětavých jabloneckých organizátorů a Kačka se Zdendou, spolu s trenérem, vážili náročnou cestu přes celou republiku až na mrazivý sever Česka. Snad i úmorná 6 hodinová cesta do arktického Jablonce nad Nisou ( v sobotním večeru zde vládla teplota -15 C pod bodem mrazu) byla příčinou, že tentokrát osobní rekordy obou aktérů oddolaly.

Zdeněk STROMŠÍK odjížděl do Jablonce s jasným cílem vylepšit osobní rekord a  zase se o něco přiblížit k  požadovanému limitu, který by je opravňoval k účasti na MS v Sopotech.Nestalo se tak a i po sobotě mu na limit  zbývá 13 setin sekundy... Přležitostí ale k tomu bylo včera dostatek. Poprvé jsme letos závodili v opravdu vytopené hale s relativně rychlým povrchem, na startu nechyběla kvalitní konkurence domácí i zahraničí.Bohužel tentokrát chtěl Zdeněk přepříliš a na jeho projevu to bylo znát... Z rozběhu,kde mu konkurenci dělal jen osmimetrový dálkař Roman Novotný zvítězil zcela suveréně v kvalitním čase 6,81 s a to se u toho ještě stihl krátce po startu kopnout do lýtka, což jej bezpochyby stálo několik setin sekundy.... V tu chvíli jsem věřil, že by to ve finále mohlo klapnout. Bohužel v něm si Zdenda hned na startu pěkně "ustlal" a tak hned od prvních metrů musel dohánět značnou ztrátu. Běh pak již zcela postrádal uvolněnonst a působil dost upracovaným dojmem, navíc si Zdeněk po celou dobu stěžoval na drobné křeče, které při běhu pociťoval. Nakonec Zdendův mohutný finiš stačil jen na čas 6,81 s a druhé místo, když mládiček z Londýna Theo Etienne si již vítězství vzít nenechal a do cíle doběhl 5 setin sekundy před nejrychlejším českým sprinterem současnosti. O 3. místo se rozpoutal ohromný boj, kdy nakonec rozhodovaly tisíciny sekundy !!! Bronz bral tentokráte Marcel Kadlec za čas 6,86 s jen o 3 tisícinky vteřiny pomaleji proťal cíl Vojtěch Netymach, který se už letos může pyšnit velice kvalitním časem 6,80 s !! Až na 6. místě doběhl všestranný Brazilec Santos Felipe Dos, který má osobák na ze šedesátky - 6,85 s, včera v Jablonci však ve finále běžel o 6 setin pomaleji........ Příští start plánuje Zdeněk ve čtvrtek na mítinku v Linzi, velmi pozitivní je jeho letošní vyrovnaná bilance časů, ze které ny to mělo "ulítnout" Zdenda letos běžel časy: 6,82 - 6,80 v Ostravě, 6,83 -6,78 v Bratislavě a nyní dvakrát v Jablonci 6,81 s.....

Druhá naše zástupkyně na krátkém sprintu Kateřina VÁVROVÁ jela do Jablonce sbírat především závodní ostruhy. Na severu se na šedesátce  sešla konkurence jako hrom, vždyť z českých závodnic zde nechyběla česká rekordmanka Kateřina Čechová. semifinalistka loňského halového ME Barbora Procházková,  bronzová z loňského juniorského ME Klárka Seidlová, a také členky  českých štafetových reprezentačních výběrů seniorských i juniorských Yveta Mazáčová, Adéla Chválková, Karolína Hlavatá,Pavla Humpolíková, Lucka Domská......... Zkrátka konkurence jako řemen, včetně výborných sprinterek z polské Wroclavi.....

Kačka i v Jablonci  dokázala, že před  staršími a zkušenějšími závodnicemi moc velký respekt nemá... Již v rozběhu před sebe pustila jen Polku Angeliku Stiepen, s osobním rekordem na šedesátce 7,50 a stovce 11,64. Polka byla v cíli   o 11 setin rychlejší než naše Kačka , když zaběhla 7,63 s , Kačka doběhla a finále B si vybojovala ze druhého místa, když v přímém souboji porazila o 5 setin sekundy účastnici loňského ME v Rieti, překážkářku specilaistku, ale také členku českého štafetového výběru, sympatickou Karolína Hlavatou

Ve finále pak Kateřina svůj čas z rozběhu ještě vylepšila a doběhla ve druhém nejrychlejším halovém čase její krátké atletické kariéry na třetím místě. Časem 7,71 s zaostala jen o 3 setiny sekundy za Adélkou Chválkovou z Vítkovic a setinu za Pavlou Humpolíkovou z Prahy. Záda pak ukázala  mimojiné zkušené české reprezntantce Monice Táborské (PB 7,51 s) ......

Na Kačku čeká další start v podobě 60 ale i dvousetmetrové trati ve vídeňské aréně Ferry Dusika a zejména na dvoustovce, bychom v příznivých radiusech zatáček  tamní haly rádi vylepšili letošní max. na této distanci