Zdeněk potvrdil na Střelnici svou vysokou formu !!!!

Sprinterké galapředstavení se odehrávalo včera na jablonecké Střelnici. Novopočený limitář HME Zdeněk STROMŠÍK byl u toho a z Jablonce se může vracet  spokojený. V závodě ve kterém se sešla kompletní česká sprinterká špička dominoval nestárnoucí Kim Collins, Zdeněk potvrdil svou vysokou aktuální výkonnost, když opět pokořil limit stanovený ČAS k účasti na HME.

Ale popřádku. Do hvězdného finále Zdeněk postoupil svým vítězstvím v rozběhu, když dosáhl času 6,77 s. Co již bylo méně hvězdné bylo jeho startovní reakce a je opravdu téměř neuvěřitelné jaký čas dokázal Zdeněk po tak začátku zaběhnout. I přítomní atletičtí odborníci mi potvrdili přímo na místě, že při alespoň standartním provedení výběhu ze startovních bloků, by Zdeněk běžel až o 1 desetinu lépe. Ostatně, přesvědčte se sami na přiloženém

Do osmičlenného finále postoupili všichni favorité v čele s tím největším z ostrovního státu Svatého Kryštofa. Sympatický sprinter z Karibiku naplnil roli favorita bezezbytku a prolétl cílem v 9. nejryjchlejší světové halové šedesátce letošní sezóny 6,58 s !!!. Za jeho zády se pak odehrála bitva jako řemen. Tu pro sebe nakonec rozhodl kladenský sprinter Marek Bakalár, kterému se mu rovněž podařilo splnit časem 6,72 s předepsaný limit k účasti na HME, jen o setinu později prolétl cílem Zdeněk, který rovněž opět překonal předepsané minimum opravňující jej ke startu na evropském, halovém šampionátu. Překvapivě čtvrtý v krásném čase 6,79 s doběhl velký slovenský sprinterský talent ze stáje Kristiána Cupáka - Jakub Matůš, který rovněž splnil slovenské nominační požadavky. Až na 5. místě doběhl za 6,81 s vloni pod širým nebem na českých kolbištích neporažený Jan Veleba. O českém rekordmanu, svěřenci trenéra Dalibora Kupky je známo, že se v sezóně rozbíhá pomaleji a i jemu se zcela jistě brzy podaří zaběhnout požadovaný limit  VIDEO z finále

Na dalších místech pak skončili nizozemský Jerrel  Ferrell (6,89),  Slovák Tomáš Benko byl 7. za 6,94 s a na 8. místě o setinu za Tomášem pak doběhl svěřenec Pavla Hykla Vojtěch Netymach .

Zdeněk tak opět prokázal vysokou stabilitu jeho výkonů (letos 6,72-6,73-6,76-6,77-6,79 s) , mezi evropskými muži je momentálně na 5. místě, v kategorii Evropanů do 22 let kraluje časem 6,72 s Rus Rushan Abdulkaderov s dvojicí drzých českých mladičků Marek Bakalár a Zdeněk STROMŠÍK !!!!