Jablonec n. N. - Vrchol atletické ligy družstev se uskuteční v sobotu v Pardubicích

V semifinále atletického mistrovství republiky juniorů se sešla nejlepší družstva Libereckého, Středočeského, Ústeckého a Pardubického kraje. A jednalo se o velice kvalitní celky. Favoritem mítinku bylo družstvo Turnova a jeho vedení se podařilo sestavit mimořádně silný tým. Loňské dorostenecké mistry republiky posílilo formou hostování o velmi kvalitní juniory z Mladé Boleslavi (o kladiváře Jana Dvořáka) a z Liberce (o vrhače Lukáše Gábora) a vytvořilo celek, který je vysokým favoritem i na titul mistra republiky.

Rovněž AC Pardubice vytvořil velmi silné družstvo. Ale i družstva Středočeského kraje TEPO Kladno a Slavoj Stará Boleslav (posílená o mistra republiky Martina Říčaře z Českých Budějovic) spolu se silným přeborníkem Ústeckého kraje VTŽ Chomutov a tradičně kvalitní Hvězdou Pardubice mají vysokou výkonnost.

Za těchto okolností je velkým úspěchem a překvapením, že třetí místo vybojovali junioři TJ LIAZ Jablonec. Vedoucí družstva sice posílil kvalitní družstvo juniorů o několik dobrých dorostenců, ale že by síla vytvořeného kolektivu stačila na třetí místo v tak nabitém semifinále, o tom se mu nemohlo ani snít. Všichni jablonečtí borci podali totiž výkony na hranici svých osobních možností.

Vynikající výkon podal zvláště Jan Kubista v běhu na 400 m a 800 m, dále štafeta 4 x 100 m v sestavě Lechner, Fadrhonc, Kožíšek, Kubista, štafeta 4 x 400 m v sestavě Žižka, Kubista, Pulíček, Spura a čtyři borci, kteří si vytvořili osobní rekordy. Byli to Lukáš Kožíšek v běhu na 400 m překážek, Vojtěch Truhlář a Jan Lechner v trojskoku a Roman Pulíček v hodu oštěpem. Z mimo jabloneckých byli vynikající Tomáš Voňavka z Kladna v hodu diskem a dva turnovští vrhači Jan Dvořák v hodu kladivem a Jaromír Mazgal ve vrhu koulí.
Pořadí družstev: 1. Turnov 252 body, 2, Pardubice 201 bod, 3. LIAZ Jablonec 141 bodů, 4. AC TEPO Kladno 120 bodů, 5. SKP Pardubice 118 bodů, 6. TJ Stará Boleslav 101 bod., 7. Chomutov 88 bodů, 8. AC Mladá Boleslav 6 bodů. Do finále mistrovství republiky, které se koná v sobotu v Pardubicích postupuje prvních pět družstev.


Jablonec n. N. - Dorostenky TJ LIAZ Jablonec obsadily v semifinále MČR družstev v atletice na pražské Slavii páté místo a postupují do finále mistrovství republiky, které se koná v sobotu v Táboře.
Vedoucí družstva Bořivoj Dufek, který vede dorostenky již 53 let, však nebyl spokojen. Především na rozdíl od dřívějších let má málo závodnic. Družstvo má například na čtyři vrhačské disciplíny jen jednu závodnici. Příčinou je skutečnost, že oddíl má málo trenérů a trenéři, kteří trenérsky pracují, trénují malý počet svěřenců.

Družstvo nastoupilo jen s dvanácti závodnicemi, při čemž soutěžním řádem povolený počet je dvaadvacet. K dovršení smůly se zranila opora družstva Amča Rappová. Závodící dorostenky však bojovaly velmi statečně a postup do finále mistrovství republiky vybojovaly o šest bodů před družstvem Nového Města nad Metují. Oporou družstva byla tentokráte Klára Michalská, která vybojovala 26 bodů, Eva Jeníková 24 bodů, Jana Kopalová 13 bodů, Barbora Jíšová 12 bodů a Lucie Rožcová 11 bodů.

Z jabloneckých dorostenek vyhrály své disciplíny Eva Jeníková, a to hned dvě, a sice běh na 400 m a na 400 m překážek a Klára Michalská běh na 100 m překážek v osobním rekordu 14,79 sec. Pořadí družstev: 1. TJ Vodní stavby Tábor 217 bodů, 2. TJ Sokol Kolín 186 bodů, 3. TJ Lokomotiva Beroun 149 bodů, 4. TJ Klatovy 109,5 bodu, 5. TJ LIAZ Jablonec nad Nisou 109 bodů, 6. SK Nové Město nad Metují 103 body, 7. SK ZŠ Jeseniova Praha 84 body, 8. AC TJ Jičín 70 bodů, 9. USK Praha 35,5 bodu, 10. Sokol České Budějovice 16 bodů.

Zdroj:

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved