Atleti zvítězili v přeborech

Článek si dovolujeme citovat:

"Sobotní krajské atletické přebory vyšly jabloneckým atletům na jedničku. Atleti TJ Liaz získali jak nejvíce titulů krajských přeborníků, tak nejvíce medailí a zvítězili i v počtu získaných bodů.

Pavlína Soprová zvítězila v nejnabitější disciplíně v běhu na 100 m překážek, když kterákoliv ze soupeřek Barbora Hamáčková, Klára Michalská a Kateřina Dědinová z TJ LIAZ, Radka Nečasová z Mladé Boleslavi, Kateřina Servinská z Liberce nebo Barbora Procházková z České Lípy by byly ozdobou každého ligového družstva. Petr Urban junior porazil v běhu na 1 500 m ve vynikajícím čase extraligového Luboše Gaisla, dvojnásobný veteránský mistr světa Antonín Hadinger ve věku 58 let skočil o tyči 380 cm, získal bronzovou medaili a porazil celou plejádu o 40 let mladších soupeřů, Eva Jeníková, odchovankyně desenské atletiky a současná svěřenkyně trenérky Dany Jandové, vyhrála v krásném čase běh na 200 m a v neuvěřitelném osobním rekordu běh na 400 m.

Další vynikající výkony z jabloneckých závodníků podali Martin Buffa ve skoku vysokém, Ivo Knejp v běhu na 110 m překážek, Klára Skoupá v běhu na 3 000 m a štafeta žen 4 x 100 m v sestavě Soprová, Dědinová, Michalská, Rappová.

Krajskými přeborníky se z jabloneckých závodníků stali: Petr Urban v běhu na 1 500 m časem 4:02,72 min., Ivo Knejp v běhu na 110 m překážek v čase 16,11 sec., Martin Buffa ve skoku vysokém skokem 195 cm, Martin Heinl (všichni TJ LIAZ) ve vrhu koulí výkonem 12,73 m, Markéta Kabrnová ve skoku o tyči skokem 300 cm, Michaela Tvrdíková (obě ŠAK SG) v běhu na 100 m za 12,58 sec., Eva Jeníková v běhu na 200 m za 25,35 sec. a v běhu na 400 m za 57,22 sec., Radka Zelenková v běhu na 1 500 m v čase 4:56,76 min., Klára Skoupá v běhu na 3 000 m v čase 10,41,52 min., Pavlína Soprová v běhu na 100 m překážek časem 15,47 sec., Klára Michalská v trojskoku výkonem 11,70 m, Kateřina Šikolová (všechny TJ LIAZ) v hodu oštěpem hodem 40,50 m a štafeta žen TJ Liaz na 4 x 100 m v čase 51,06 sec.

Pořadí oddílů podle získaných titulů přeborníka kraje: 1. TJ Liaz Jablonec 12 titulů, AC Slovan Liberec 5 titulů, 3. AC Mladá Boleslav a AC Syner Turnov 3 tituly, 5. DDM Cvikováček Cvikov 3 tituly, 6. ŠAK SG Jablonec a TJ Jičín 2 tituly a AC Česká Lípa 1 titul. Pořadí oddílů podle získaných medailí: 1. TJ Liaz Jablonec 22, 2. AC Slovan Liberec 20, 3. AC Syner Turnov 12, 4. AC Mladá Boleslav a AC Česká Lípa 11, 6. ŠAK SG Jablonec 9, 7. TJ Jičín 6, 7. DDM Cvikováček Cvikov 3 a ABK Liberec 2 medaile.

Pořadí oddílů (podle získaných bodů systémem 7, 5, 4, 3, 2, 1): 1. TJ Liaz Jablonec 147 bodů, 2. AC Slovan Liberec 126 bodů, 3. AC Česká Lípa 88 bodů, 4. AC Mladá Boleslav 79 bodů, 5. AC Syner Turnov 78 bodů, 6. ŠAK SG Jablonec 64 body, 7. TJ Jičín 48 bodů, 8. DDM Cvikováček Cvikov 34 bodů, 9. ABK Liberec 9 bodů, 10. SK ZŠ Jablonné v Podještědí 3 body a 11. Slovan Varnsdorf 2 body."