Při tradičním kondičním soustředění ve Vysokých Tatrách jsme tentokrát neznali limity.

Co se vloni zdálo nepředstavitelné, bylo letos realitou. Po vyhodnocení loňské sezóny, si andílci stanovili nové cíle pro příští sezonu. Těm se budeme věnovat v příštím článku.

Pro splnění těchto cílů se všichni jako jeden anděl rozhodli jít bolestivou cestou plnou dřiny a práce. V letošním roce nám v Tatrách zdaleka nepřálo počasí tak jako v minulých letech. Museli jsme tak oželet i některé tradiční součásti našeho podzimního pobytu jako je průchod Bystrým sedlem či výstup až na vrchol Predného Soliska.

Zvládli jsme však tradiční výběh sjezdovkou na Solisku. Obávaný trénink všichni nakonec zvládli skvěle a nikdo nebyl nucen jej absolvovat podruhé....
Oproti jiným letům jsme zařadili odrazová cvičení do schodů na můstku v areálu FIS. Tento trénink byl zpestřením pro všechny a závěrečný výběh schodů na vrchol bubnu byl třešničkou na dortu.

Barča Bradová asi nikdy netušila, že by mohla v jednom týdnu dát dva tréninky po devíti pětistovkách :) Kopce, které naběhala, by vloni ani neušla. A tak se Barča vracela domů naprosto spokojená se sebevědomím, že může dosáhnout toho co velmi chce.

Páťa Janů, která v letošní sezoně objevila trojskok jako diciplínu ve které se bude realizovat, byla s námi v Tatrách poprvé. Nestačila se divit co všechno je člověk schopen zvládnout. Takové tradiční kopce v počtu šestnácti výběhů ji dokonce i trošku vyvedli z míry.

Verča Milotová sice první den trpěla žaludeční nevolností, ovšem potom předváděla úžasné kousky. Jako první ze všech děvčat ASR se vyškrábala do cíle výběhu sjezdovkou k chatě na Pod Soliskom. Při této zkoušce dokonce ohrožovala i Zdendu Stromšíka, který musel v závěrečných metrech výrazně přidat aby nebyl Veronikou předstižen. Verča také dokázala své odhodlání při bězích kolem Štrbského Plesa a poslední pětistovku z devíti zaběhla s velkou bravurou. Veronika dokázala držet krok s vynikající juniorskou sprinterkou Kateřinou Vávrovou a vytvořila s ní výborný tandem.

Karolína Kořínková, byť nejmladší z andílků, byla v Tatrách už jako nejzkušenější matador. Její třetí účast mezi velkými atlety ji nezaskočila. Trošku překvapená možná byla z objemů které zvládne. Předváděla vynikající odrazová cvičení při opravdu nemilosrdných spojovaných abecedách na nedalekém hřišti. Déšť, nedéšť Kája skákala jak zajíc a své kotníčky se snažila předsvědčit o tom jak bude znovu zvládat překážkové tratě a také milovanou dálku.

Vojta Truhlář byl s námi na takovémto druhu soustředění poprvé a stejně jako ostatní trpěl. Zvládl to však vyýborně a musím říci, že jsme ani nečekal, že dá například devět pětistovek... Vojta je odhodlán udělat maximum pro zdolání cílů, které si pro příští rok stanovil.

Andílci mají za sebou první soustředění přípravy na novou sezonu. Další nás čeká 17.listopadu, kdy využijeme státního svátku k tomu abychom nezameškali vyučovací dny ve škole.

Jsem nadmíru spokojen a znovu začínám být optimistický v ohledu splnění náročných výkonnostních cílů, které jsme si z Tater přivezli. Ale o tom již bude jiný článek.

Takže GO Andílci !

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved