Verča Milotová zahájila sezonu dvě setiny za osobním rekordem na dvoustovce

Přiznám se, že po týdnu neskutečně ošklivého počasí jsem k zahajovacím závodům vzhlížel trošku s obavami. Nejhorší mé obavy se naštěstí nenaplnily, přesto mělo počasí k ideálu dosti daleko. Silný vítr a docela zima, to byly podmínky pro dnešní první závody sezony. Andílci se s tím však vypořádali velmi dobře a jejich výkony byly vesměs nejlepšími vstupními výkony.

V posledních dnech to začalo vypadat, že Veronika pomalu začíná nabírat svou dříve skvělou formu. Její projev na tréninku se zlepšuje každým tréninkem, také její běh začíná vypadat mnohem lépe. Po ne úplně vydařené sezoně na podzim a nevýrazné halové sezoně, tak Verča konečně začíná připomínat starou dobrou Veroniku. Ta s osobním rekordem 18,77 na 150 metrů z haly z minulého roku bude mít ty nejvyšší ambice. Dnešní stovka za 12,93 a dvoustovka za 25,85 naznačují, že Veronika může mít opět ty nejvyšší cíle.

Barča Bradová dnes zahájila sezony slušnou stovkou i dvoustovku. Na stovce je výkon 13,46 nejlepším zahajovacím výkonem kariéry. Barunka vypadá dobře a já věřím, že v dalších závodech v lepším počasí se budou otřásat i osobní rekordy.

Páťa Janů dnes na startu stovky předvedla opravdu děsivý start... Teprve, když ostatní soupeřky již čile kvapily k cíly, tak Páťa rozvážným krokem zahájila svou pouť do cíle. Čas 13,64 je tímto zahájením silně poznamenán. V trojskoku Patricie předvedla dva velmi pěkné pokusy. Bohužel první byl v rozcvičení a druhý byl prvním pokusem v soutěži s drobným přešlapem. Oba byly výrazně za 11 metrů. Potom však Páťa již nedokázala navázat na zdařilé skákání a tak nakonec zapsala výkon 10,78 se stopou nedošlapu před prknem. I tak je to nejlepší zahajovací výkon Patricie v trojskoku.

Karolína Kořínková se nyní připravuje hlavně na kvalifikaci na letní olympiádu mládeže. Její prioritou jsou překážky a ve středu nastoupí ke kvalifikačnímu závodu na překážkách. Její dnešní stovka za 13,34 je jen 2 desetiny za osobním rekordem. Je to příslib k očekávaným překážkám.

Vstup do sezóny tak máme za sebou a nyní již vše poběží. Snad i počasí nabídne svou přívětivější tvář a andílci tak budou mít možnost ohrožovat své osobní rekordy.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved