První kolo krajských přeborů mužů a žen v Liberci bylo prvním startem v nové sezoně, při kterém jsem chtěl vyzkoušet většinu andílků z Jablonce.

Bohužel skupinu tak trošku zdecimoval nepříjemný virus, který jsme si přivezli z Itálie. Takže u poloviny skupiny jsem musel poněkud změnit plány. Ti kteří nebyli nemocní startovali s cílem pomoci družstvům mužů a žen v jejich snaze opět uspět v krajských přeborech.

Ke své první letošní venkovní dvoustovce a čtvrtce se postavila Linda Mejstříková. Na dvoustovce vyběhla velmi pěkně zatáčku, ale to bylo z toho pěkného tak nějak vše. Na rovince malinko vytuhla a dosažený čas 28,54 zaostal za očekáváním. Přibližně za hodinu zaklekla Linda do bloků dvojnásobné trati. První letošní čtvrtka nepatřila také k nejrychlejším, přesto čas 62,58 stačil na celkem suverénní vítězství. Linda se potřebuje rozávodit a odpočinout po náročné přípravě. Myslím, že právě nyní na ni padla únava z předchozích náročných týdnů. Teď nás čeká neméně náročné zahájení sezony s přibližně pěti závody během 16 dnů. Věřím však že postupně budem odpočívat a výkonnost se začne zvyšovat.

Valeriy Hres si po skvělých výsledcích, kterých dosahoval na soustředění a vůbec v posledních týdnech, velmi věřil na překonání osobního rekordu na 200 m. Jsem přesvědčen že na hranici 24 vteřin a její výrazné pokoření Val má. To však musí nejdříve zkrotit svou hlavu a běžet alepoň tak jak to umí na tréninku. Dosažený čas 24,57 s rozhodně neuspokojil ani mně, ani samotného Vala. Val si z nevydařeného běhu jistě vezme poučení a při sobotním startu v kategorii dorostenců snad již předvede běh. Já pak doufám, že opět nebudu mít dojem, že Val si místo běhu stopuje rozběh na dálku....

Vojta Truhlář začal sezonu rovnou skákáním trojskoku z plného rozběhu. Podařilo se nám minimálně 4x skočit docela obstojné pokusy a byl to pro nás nanejvýš přínosný trénink vlastního skákání. Vojta nakonec úplně bez prkna skočil 13,88 což na první skákání z celého rozběhu není zas až tak špatné. Vojta se musí trošku srovnat s technikou a více využít zlepšených předpokladů jak silových tak rychlostních a odrazových k tomu aby se pokusil ohrožovat hranici 15 metrů. Opět i zde věřím ve velmi výrazné a velmi brzké zlepšení.

David Aljančič, který s námi trénuje od zimy se nebojácně pustil do souboje s tratí, která umí být velmi nepříjemná. Vyzval na souboj 400 metrů libereckého atletického stadionu. Z toho souboje vyšel poměrně dobře a vzhledem k tomu, že David není žádný rychlík, dá se říci, že čas 57,86 není zklamáním - spíše povzbuzením pro další práci.

Máme za sebou první závody. V sobotu nás čeká první kolo dorostenců a juniorů, kde se již na start těší i Kačka Hornová a Vojta Karásek. V Houštce se vždy dobře běhalo a tak držme všem palce.

Posledním ze skupiny, který odstartuje jarní sezonu pak bude Klárka Michalská, která se představí při extraligovém mítinku 8.5. v Olomouci na trojskokanském sektoru.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved