Halová sezóna nabírá na obrátkách..... 

Jaký program mají členové sdružení pod hlavičkou "ATLETIKY S RADOSTÍ" před sebou a na jaké závody se připravují ??  Odpověď na takovou otázku není pro příští dny nijak složitá.

Snadnější volbu má skupina ze severu Čech, která se v Jablonci nad Nisou připravuje pod vedením Martina Michalského. Ta může pravidelně využívat domácího prostředí jablonecké haly k ověřování své momentální formy při pravidelných atletických středách, které se v Jablonci organizují po celou halovou sezonu, tedy od začátku ledna až do konce února. Nejinak tomu bude i dnes. Navíc tuto sobotu jablonečtí organizátoři připravují jeden z největších českých halových závodů s názvem Tento tradiční mítink sice ztratil hodně ze svého dřívějšího lesku, ale pořád si udržuje punc jisté kvality a i letos se do Jablonce vypraví mnoho českých reprezentantů. Účast již přislíbila mimo jiné skupina trenéra Ludvíka Svobody v čele s nejrychlejší českou sprinterkou současnost Kateřinou Čechovou a hradištským odchovancem Martinem Mazáčem. Oba by jistě rádi zaútočili na limity opravňující je ke startu na halovém Mistroství Evropy, které se  bude konet v březnu, ve švédském Goeteborgu. Tak budeme na dálku držet palce, ať se to povede už v Jablonci !!

To Hradišťáci to mají se závoděním složitější, ti musí za závody cestovat, naštěstí mají na výběr dostatek závodů v relativně blízké Bratislavě nebo ve Vídni a tak nemusí jezdit za závody až do mnohem vzdálenější Prahy či dokonce 380 km do severočeského Jablonce.

Kvalitně obsazené závody žactva chystají na tento pátek i  organizátoři z nedalekých Otrokovic a tam se vypraví i naše nejmladší členka skupiny Kateřina VÁVROVÁ, která se představí na netradičních tratích, hladkých 40 yardech a možná i na stejné distanci s překážkami. Takový závod nám poslouží především jako kvalitní trénink v tretrách a také utečeme zimomřivému počasí, které v těchto dnech na Moravě vládne. O dva dny později se Kateřina představí už na mnohem prestižnější akci a tím je největší slovenský halový mítink s názvem  . Kačka poběží opět nekratší sprinterskou mistrovskou trať 60 m a ráda by se posunula do čela českých žákovských tabulek. Zatím figuruje časem 7,92 s , který zaběhla při své doposud jediném letošním startu na druhé pozici jedinou setinu za lídrem tabulek   Aničkou Kerbachovou, která běhá v těchto dnech ve vynikající formě a na tratích 150 m a 300 m již překonala dosavadní české žákovské halové rekordy.

Do Bratislavy odcestuje a potřetí se v této sezóně představí na 60 i junior Zdeněk STROMŠÍK. Ten zatím zaběhl z plné tréninkové zátěže v Jablonci čas 6,93  a poté ve Vídni, kde zvítězil čas ještě o 2 setiny vylepšil. Zdeněk tak časem 6,91 s zaostává o 3 setiny za svým největším rivalem v kategorii juniorů  Markem Bakalárem a v českých juniorských tabulkách mu náleží 2. místo. Není potřeba zdůrazňovat, že po bratislavském startu, by  si Zdeněk rád s nadějným Kladeňákem pořadí prohodil. Obě juniorské sprinterské naděje pak fiurují i velmi vysoko v evropském juniorském žabříčku. Marek je k dnešnímu dni zatím 9., Zdenda se nachází na 11. místě, doposud nejrychlejším evropským juniorem je Portugalec Carlos Nascimento, který v Portugalsku v Pombale zaběhl čas 6,80 s.

Českému juniorskému žebříčku Zdenda naopak kraluje na trati 200 metrů a sice časem z Vídně, kde běžel 22,29 s. Druhý je Marek Bakalár, který běžel na Strahově 22,56, třetí je zatím časem 22,63  Tomáš Jonáš z Počerad. V Bratislavě ale Zdeněk dvoustovku nepoběží a tak zatím na své letošní maximum nezaútočí.

O překonání letošáku by se rád ale na dvoustovce pokusil Tomáš BOČEK. Ten zaběhl ve Vídni na úvod, vzhledem k tréninkovému výpadku docela slušných 23,14 s a v kategorii "22" uzavírá první desítku českého žebříčku.  Boča se vypraví do Prahy na vlastní pěst a zúčastní se pátečních veřejných závodů na Strahově.

Do Bratislavy se podívá a Kačku se Zdendou doplní dorostenka Simona SEDLÁČKOVÁ.  Tu poté co po návratu ze soustředění na Kanárských ostrovůech disponovala velkou fazónkou postihla smůla v podobě virového onemocnění.  Po prvním pondělním tréninku se ale zdá, že Simča ze své rychlostní formy nic neztratila a může s klidem v Bratislavě nastoupit ke své opožděné letošní premiéře, poprvé jako dorostenka. Stejně jako Zdenda s Kačkou i Simča poběží 60 m a bude mít dvě příležitosti k vylepšení svého osobního maxima , poněvadž pořadatelé garantují všem startujícím dva běhy v sérii A a B.

Závodit nebude, ale  přesto Uherské Hradiště opustí Vašek  VLČEK. Ten konečně může trénovat naplno, ale mrazivé počasí těchto dnů a ledová krusta pokrývající dráhu znemožňuje kvalitně pokračovat v běžecké přípravě. Vašek po splnění všech školních povinností na gymnáziu odcestuje na 10 denní tréninkové soustředění do jablonecké haly, kde při dvoufázových trénincích bude dohánět tréninkové manko. Dopoledne se bude muset spolehnout sám na sebe, nebo jej bude dozorovat Martin Michalský, odpoledne se již napojí na jabloneckou skupinu. I  taková vzájemná pomoc patří  k výhodám, našeho sdružení, které jsme společně  založili před 5 lety. 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved